Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Somatom

    veterán

    válasz Tüzi #14037 üzenetére

    Egyszer kaptam egy korzikai melót. Kisbusszal építőanyagot hordtam a kontinensről a szigetre. Egyik kanyarnál szóltam a főnöknek, hogy nehezek jönnek, adjon mellém rakodót. A csávónak minden baja volt, folyamatosan nyafogott. Miért nem jön a komp, miért dobálnak a hullámok, miért kellett neki jönnie, ő nem szeret utazni, stb. Visszafelé már nem bírtam, rákérdeztem.
    -Figyu öreg! Május van, nyolc ágra süt a nap, nyugágyban heverünk a mediterrán tengeren úszó komp teraszán, te még sörözhetsz is és ezért fizetnek. Te inkább egy nedves szobában kevernéd a festéket?
    -Igen.
    Mit lehet erre mondani?

    [ Szerkesztve ]

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

  • peterattila

    aktív tag

    válasz Tüzi #14037 üzenetére

    Én 20+ évet ültem egy irodában január 31-ig. Akkor felálltam, hogy elég volt. Szerdán 2-kor kezdek egy olasz fuvarral :)) . Nem tudom, milyen lesz, meddig lesz sárga földig szopás :D . 3 hónap próbaidő, ha nagyon gáz, akkor hagyom a fenébe ezt a melót, de kíváncsi vagyok rá nagyon.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz Tüzi #14037 üzenetére

    "minden nap ugyanazon/akkor az megyek dolgozni, ugyanúgy megy minden, ugyanazok az arcok..."

    Valószínű, hogy ez lehet a 4. pont amit írtál, a klikk a fejben. Pontosan ismerem az érzést. 14 éve dolgozom (mindvégig ugyanaz a cég, de többféle területen megfordultam a cégen belül), abból 4.5 évet dolgoztam klasszikus irodai munkában. Életem leghosszabb munkahelyi időszaka volt. Minden nap ugyanúgy, ugyanazt, ugyanakkor, ugyanott hétfőtől péntekig.

    Ebből a 4.5 évből 4 év úgy telt, hogy egy kisebb városban gyalog 8 percre voltam az irodától. Fél év viszont Budapest telt úgy, hogy 1 óra oda és 1 óra vissza tömegközlekedéssel.
    Minden reggel állni a metró mozgólépcsőn és menni a bezombult, fásult fejű embertömeggel ugyanakkor, ugyanúgy... Nagyon megviselt, ordított belül, hogy mit keresek én itt, ez nem én vagyok. Esküszöm azon gondolkodtam, hogy ennél még a metró elé ugrani is jobb. Aztán nagy nehezen kikecmeregtem abból a munkakörből. Most is irodában vagyok, de nem klasszikus irodai munka és nem minden nap. Ezért is tudok másodállásban kamionozni.

    De amúgy, ha belegondol az ember a kamion is arról szól, hogy felkelsz az ágyból és kormány mögé ülsz. Majd parkoló és minden nap ugyanez. Ez is ugyanúgy, ugyanolyan, valahogy mégis más.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák