Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cigam

    félisten

    válasz bugylee #46 üzenetére

    Egy "töréseket" áruló Orosz cég sajtó anyagából összeollózva nem túl meggyőző, de legyen úgy.
    Pontosan melyik termékük "töri" és melyik jelszókezelőt?

    nagybecsű biztonsági szakértő személyed is felfoghassa.

    Nem kell a szarkazmus, meg a hülyézés, a lendületből vegyél vissza! Attól hogy beidézel pár angol sort, még nem leszel szakértő (de még ha az is vagy, az sem jogosít fel ilyen "stílusra"). +Feleslegesen túráztatod magad. n+1. alkalommal írod le ugyanazt. Minek? Uncsi!

    egy telefon elvesztése esetén ..., ezek érvényesek a keepass-ra, ill minden másra. A fizikai hozzáférés egy másik lapra tartozik.

    Ha vki hurcolássza az adatbázisát (és most a KeePassra gondolok) az tegye egy jelszavazott? pendrivera a jelszóhoz szükséges kulcsfájlt és máris meg van oldva a téma.

    Akkor a telón pl. hogyan oldod fel kulcs fájl nélkül?

    Amúgy az sem mindegy hogy miért, és kit érdekelnek a jelszavaim. Arányos a befektetett energia a várható nyereséggel? (Ezt érdekes megfordítani is: Mennyire fontos amit meg szeretnék védeni)
    Pl. Kukutyinban hogyan derítik ki, hogy használok-e (és ha igen, akkor milyen) jelszókezelőt?
    Tegyük fel mégis megszerzik az adatbázisom. Honnan szerzik meg a hozzá tartozó kulcsot? (Ha már a lastpass-al példálózunk: Tegyük fel, az én adatbázisomat is ellopták a lastpass-tól. Hogyan szerzik meg a hozzá tartozó kulcsot?)

    Azért nem az atom rakéták indító kódjára/UFO aktákra/egyéb nagy igazságok/hazugságokra vigyázol, csak a fórum jelszavadra. És itt eszembe jutott még egy dolog, a bizalom. Van aki A-ban bízik, hisz majd mindenki ismeri, használja, jó lesz az nekem is. Esetleg egy kevésbé népszerűt választok, hisz ők nem ismertek annyira, őket biztos nem támadják annyian? (Vagy pont azért, hisz kis cég, véges erőforrásokkal, könnyű préda). Van példa rá pro és kontra is.

    [ Szerkesztve ]

    Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

  • daimonion

    senior tag

    válasz bugylee #46 üzenetére

    Nem tudom milyen jelszókezelőt használsz, de nem is érdekel különösebben. Mindenkinek szíve joga eldönteni, h neki melyik tetszik. Én nem egyedi esetekről próbáltam meg beszélni - pl. azt, h neked mi van - hanem általánosságban

    Pont az általánosításoddal van a probléma..baromira zavaró, hogy miközben nem ismered pl a SAFE IN CLOUD szoftvert ennek ellenére általánosítasz ez nagyon rossz hozzáállás

Új hozzászólás Aktív témák