Új hozzászólás Aktív témák

  • -ZeeZee-

    senior tag

    Nálunk Docsis 2.0-ás terület. Nálam 10/2-es net van.

    Régebben megkerestek, hogy szeretnék-e még negyedannyit fizetni, mint amennyit akkor, és ők megnövelik a netemet 15/2-re. Én nem éltem vele, akkor még nem voltam felvilágosult, nem gondoltam volna, hogy lehet velük alkudni. Most viszont már nagyon szűk a 10Mb, ezért gondoltam megnézem mit lehetne tenni sebességnövelés érdekében. A honlap szerint a mi utcánkban nem lehet semmilyen szolgáltatást igénybe venni, csak 10-es netet, de azt is csak akkor, ha telekom előfizető vagy. Hol van akkor az ígért 15-ös net? Hát kérem szépen másik utcában. De ott sem mindegyikben. Ahol elérhető, ott nem kell telekomos előfizetés. És a havidíja kisebb lenne, mint a jelenlegi 10 megásomé. Ahol elérhető a 10-es, oda mindenképpen telekomos előfizetést szeretne, vagy pedig lényegesen drágább havidíjat. Ebből nekem az jön le, hogy nem is kábelnetet akarnak adni, hanem valamilyen ADSL-t.

    Miért van az, hogy az egyik utcában elérhető a 15-ös net, a másikban pedig nem? Technológiai akadálya nem nagyon lehet, mert mindenhol ugyanaz a koaxkábel van behúzva. Érti ezt valaki?

Új hozzászólás Aktív témák