Új hozzászólás Aktív témák

  • #25954560

    törölt tag

    2. konfig, a ceges rettenet

    lap: supermicro x11dpl-i
    proci: 2x Xeon Gold 6138 ES
    memoria: 8x16G ddr4 ecc
    NIC: 3x XL710-qda2
    hattertar: 60-as sata ssd rendszernek es 1-6T vinyok forrasnak, vm image-eknek, stb.

    a lap egesz jo. mivel a procik es a memoriak ebben az esetben is adottak voltak, probaltam elerheto aru lapot keresni, viszonylag keves kompromisszummal.
    ebben az esetben a kompromisszum ket dologbol all, szinten az atx meret miatt:
    - socket-enkent csak 4 DIMM (tehat nem megy mind a hat memoriacsatorna)
    - a legfelso PCIs slot-ba csak nagyon rovid kartyat lehet tenni, kulonben utkozik az egyik memoria-foglalalttal.

    amire nekem kell, arra gyakorlatilag hibatlanul bevalt. a 64G memoria socket-enkent csak ritkan limitalo tenyezo, egyebkent mindenfele fejlesztesi es tesztelesi feladatra nagyon jol hasznalhato. az atx meret miatt megintcsak nem igenyel eatx hazat, tehat ertelmes helyfoglalassal elvan. az otthoni geppel szemben ezt viszont nem tudom halkan huteni, a 2U magas processzorhutokon ugyan noctua 60-as ventik lettek, de a halokartyaknak es a hattertarnak is kell a friss levego. viszonylag hangos irodai kornyezetben van, legkondi stb, tehat igazibol nincs zavaro hangja, de otthonra nagyon at kene dolgozni.

Új hozzászólás Aktív témák