Új hozzászólás Aktív témák

  • #25954560

    törölt tag

    válasz sutszi #14 üzenetére

    manapsag elsosorban kvm/qemu. foleg jopar evvel ezelott ez volt a leghatekonyabb sok tekintetben, de ma mar sokkal kisebb a kulonbseg pl egy vmware-rel szemben. egyreszt a vmware is fejlodik nagyon (nem mintha eddig nem fejlodott volna, csak mas volt nekik fontos), masreszt ahogy a virtualizacio tamogatasa is egyre inkabb a prociba koltozik hardveresen, csokken a kulonbseg.
    ha vmware-es imidzset kell inditani, azt fellovom egy vmware-player-rel.
    nalam altalaban csak keves virtualgep fut, ezert a csillivilli menedzsment nem szamit, xml-eket szerkesztek es konzolt hasznalok.
    docker-t elsosorban forditashoz, a kulonbozo build kornyezetek ugy vannak megcsinalva, eleg sokfele kell.

    korabban reszt vettem egy multinal hardver platformok kifejleszteseben meg amikor QS/ES skylake xeonokat csak kiemelt partnerek kaptak tesztelesre es amikor mar elerhetoek lettek a vegleges valtozatok, akkor a devel boardokban es a sajat tervezesu lapokban is lecsereltek az osszes korai verziot veglegesre. es mivel a hardveres sracok tudtak h ilyen gepbuzi vagyok, megkerdeztek h nincs-e szuksegem nehanyra. hat igy lett a geppark :D

    MasterDeeJay:
    eddig hekkekkel en sem talalkoztam. a tobbi procihutonek sokkal kisebb a felulete, talan epyc/threadripper huto lehetne jo ha van olcsobban, de egyreszt azok is dragak, masreszt a felfogatas melos lehet.
    a BXSTS300C az tuti nem square ILM? 280W-ra van papiron tervezve, amit nagy szellel tud. szerintem 150W-ig halkan tudsz vele huteni. nalam a 6138-akat dynatron B5 huti, azon csereltem a gyari ventit noctuara, ugy kevesebb levego megy at rajta de sokkal csendesebb es viszonylag jol megbirkozik vele. igaz, a 6138 TDP-je csak 125W, a B5 pedig gyari ventivel 205W-ra van meretezve. a 2U bordakat szerintem csak oldalrol tudod huteni, 12cm-es venti nem lesz opcio. 1U-bol van gyarilag nyitott. a magasabbakat mindig ugy lattam h a tetejukon a felfogatasi utasitassal ott a matrica, szoval abbol neked kell nyitottat csinalni.
    csak hogy meglegyen: Thermal Guide , ebben vannak reszletes rajzok mindket socket-rol, ha valaki gyartason tori a fejet :)

    kesobb tudok futtatni fali teljesitmenymerovel teszteket, de eddig ugy emlexem a TDP-t nem jelentosen szoktak meghaladni ezek a procik, pedig a definicio szerint a TDP alaporajelre van megallapitva.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák