Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz hobizoli #39 üzenetére

    Régen írtam, szóval adatok elég elavultak benne, pl számokat úgy kell értelmezni, hogy kb 10 évvel ezelőttiek.
    Van neki amúgy második része is, de azt most így hirtelen nem találtam. Ha igény van rá, akkor rászánom az időt, hogy legörgessek addig facebookon (eredetlieg ott posztoltam).
    Módosítás nélkül bemásoltam csak, íme:

    Az albérletkeresés gyönyörei, részlet:
    Szóval, nézegetek mostanában felrakott albérlet hirdetéseket és az így felgyűlt tapasztalatok alapján készítettem egy kisokost mindenkinek, aki lakást szeretne kiadni Budapesten.
    Amit fontos tudni az alábbi listához:
    Alapnak vettem, hogy sok ember nem tévedhet, így az átlag hirdetési metodikákat helyesnek fogadtam el. Ha valmailyen oknál fogva ezek mégsem helyesek, annak csak az lehet az oka, hogy az emberek, sajnos, hülyék. Akkor is, ha van lakásuk.
    És akkor jöjjön a lényeg, a lista, avagy mit tegyél, ha Budapesten lakást szeretnél kiadni. Fontossági sorrendben:
    - Alaprajzot _NE_ tölts fel. A hülye is ki tudja következtetni a képekből, meg ha albérletet keres, amúgyis van ideje.
    - A szobák száma annyira absztrakt, amennyire csak szeretnéd. Így tehát egy 1,5 szobás galériás lakás _NYILVÁN_ valójában 3 teljesértékű szoba, és az ára is ennek megfelelő. És amúgyis, milyen kibaszottul korrekt vagy, se a fürdőszobát, se a budit nem számoltad bele a szobákba, mindenki kussolva játszódjon szépen a sarokban, egyedül. Ne parázz rajta, akinek van havi 150k albérletre, az úgyis egy barom, simán átbaszod. Az, hogy 52m2 az egész kurva lyuk? Ugyan, úgyse veszi észre. Ha ott van, akkor se.
    - Az a lakás, amiben van egy hűtő meg egy mosógép, az bútorozott, teljesen gépesített.
    - Az a lakás, ami tele van bútorral, de a hálószobában nincs szekrénysor, az bútorozatlan.
    - Ha képeket is raksz fel, nagyon fontos, hogy keresd meg a piacon a legkisebb látószögű kamerát, és fotózd vele körbe a sarkokat. Mást ne. Még fontosabb, hogy ne látszódjon a képeken, hogy milyen a padló. Fontos, hogy ezt a hirdetésbe se írd bele.
    - Ha lefotózod az ablakot, ezt minden esetben akkor tedd, amikor oda süt a nap. Hiszen, bazdmeg, FÉNYKOCKA!!! Mekkora király már! Hát ki ne akarna olyan szobában lakni, aminek a közepén lebeg egy kibaszott FÉNY-KOC-KA?! Ez annyira fontos, hogy ha kell, akár szabadságot is vegyél ki miatta.
    - Ha valahova véletlenül felragadt egy 4 évnél fiatalabb csempe, az a lakás felújított. Pont. Más szempontot figyelembe venni hiba és potenciálisan piaccsökkentő a hatása.
    - Nagyon fontos a triviális ekvivalenciák korrekt használata. Így tehát parketta vagy hajópadló == keményfa burkolat. Járólap == csempe. Purhabbal körbefújt 70 éves ablak == felújított nyílászáró.
    - Mindenképpen írd bele a hirdetésbe, hogy dohányzó gyerek kizárva. Hadd lássák, hogy sziveden viseled a jövő generáció sorsát.
    Ha a fenti tanácsokat megfogadod, biztos lehetsz benne, hogy Te is egy vagy a sok közül, a hirdetésed nem lóg ki, tökéletesen belesimul a tömegbe, ami jelzi, hogy jó úton jársz! Hiszen kapitalizmus van, vagymi, ott meg ezerszer bebizonyosodott, hogy ha el akarsz adni valamit, az legyen pont ugyan olyan, mint mindegyik más, elvégre azokat is eladták, vagy nem?!
    Ha valakit megsértettem, akkor elnézést - helyett önvizsgálatot kérek tőle.
    Písz.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák