Új hozzászólás Aktív témák

  • qisqaqas

    senior tag

    Már egy éve foglalkoztat a gondolat hogy használni kellene normális billt. Na de milyen is az...

    Elsö sorban ki kell hajítani a qwerty-t és származékait, és használni helyette valami épeszübb megoldást. Nem nehéz találni, ugyanis attól csak jobb van. :)) Személy szerint Colemakot használok, de ha valaki neadjisten mást használ nem fogok elharapni érte a torkát. Nem tudtam vakon írni amikor ezt elkezdtem, de ezzel most megtanultam és 2 hónap volt mire megszoktam. Úgy hogy akkor nem gépeltem sokat. Mihelyst elkezdtem gyakorolni rögvest elkezdtem fejlödni. Onnantól egy hónap alatt jutottam el a mostani szintemre, ami ha nem is világbajnok, de nem kell miatta szégyenkeznem.

    A másokdik és egyben fontosabb része a normális billentyüzetnek a kialakítása. Lehet most egyesek tüzes vastrónon fognak megégeti, mert eltávolodom a szabványostól, de nekem akkoris ergonomikus billentyüzet kell. Nem ám ilyen <tetszöleges müszaki áruház neve behelyettesíthetö>ban kapható placebóm, hanem rendes, normális, és lehetöleg mechanikus. Amik ezeknek a szempontoknak megfelelnek, egyrészt nehezen beszerezhetök, másrészt drágák. Annak ellenére hogy a munkaeszközre nem szabad sajnálni a pénzt(nyomtató lónak nem kötjük be a száját, ugye), és a számlámra érkezö összegekkel is ki vagyok békülve; mégis meglépik azt a lélektani határt nálam amit nem adnék ki egy billentyüzetért.

    Ekkor érkezett el a pont, amikor azt mondtam, hogy építek magamnak. Persze más szelek is erre fújták a vitorlákat, de ez nem ennek a topiknak a témája lesz.

    Alapvetö szempontokat állítottam fel miszerint kicsi legyen, álljon egy darabból; mert hordoznám. Ergodox és egy csomó másik kiesett máris. Legyen babrálható, programozható, kapcsolókat is lehessen modolni; ennek szerencsére a legtöbb ilyen szerkezet eleget tesz. Aztán jön az ár. A kailh switchcsel szerelt hulladékon kívül minden másnak löttek. Egyedül az Atreus volt amiben láttam fantáziát, de a számsor hiánya kikészítene, és a produktivitást nagyban csökkentené.

    Design: Inkscapeben tettem össze némi mockupot, a piros rész vágásokat jelöli, ahol a keyswitchek lesznek, a többi a keycap méret és házat jelöli, szerintem ez már egyértelmü. A design nagy részben az Atreus, Diverge keyboard és a keyboardio ihlette:

    Kontrollernek egy Pro Micro-t fogok használni, keycapeket valószínüleg Signature Plastics-tól rendelem (DSA profil, PBT), de van még egy készletnyi Vortex Cherry profile PBT is(másik opció a MAX keyboards, de ott csak "gagyi" ABS van).

    Switchnek Gateron által gyártott kapcsolókat fogok alkalmazni, ami ugyan olcsóbb mint a Cherry, de minöségben ugyanott van. Az ára mellett külön öröm hogy fénydiffúz háza van ezeknek a kapcsolóknak (alapból!!), és lehet öket mindenféle LEDdel megrakni. Brown vagy Black kapcsolók lesznek majd benne, barnánál tuti cserélem a rugót 80g-osra. Ha meg már szétszedem kapni fog socketet a LED is, így akkor is szét tudom szedni (ha megzsírozom, rugót cserélek, szárat cserélek stb} ha nem forrasztom ki.(Erröl a technikáról késöbb, talán megérne egy logout kirohanást. :) )

    A mátrixnál trükközni fogok kicsit, lesz majd IO a ledeknek is. Ha a "breathing"-et meg tudom csinálni, akkor marad a TMK keyboard szoftver, ha nem akkor csinálok egyet. :)

    CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

Új hozzászólás Aktív témák