Új hozzászólás Aktív témák

  • gipsztigris

    addikt

    válasz m.jeno #8682 üzenetére

    Egyetértek! Azonban egy apró észrevétel a színekkel kapcsolatban. Számomra, egy színséma nem akkor jó, ha pl. a domborzat árnyalása élet-és valósághű, hanem akkor jó, ha a színek-kontrasztok úgy vannak összeválogatva, hogy a lehető legjobban és leggyorsabban le tudom venni az információkat a kijelzőről. Egy tervezett út mindenképpen markánsan térjen el az alap út színétől. A széle legyen elütő színű az alaptól. Nálam piros út fekete széllel, vagy piros út kék széllel szokott lenni.
    És pl. a nappali fényben tükröződő, vagy gyengébb fényerejű készülékeknél mindenképpen sötét tónusokat használok, mert ezzel a láthatóságot jelentősen meg tudom javítani. És nem feltétlenül a valósághűségre törekszem. Aki látott már TomTom vagy Garmin készülékeket az láthatta, hogy azoknál alkalmazott színeknek semmi köze a valósághoz, mert csupán a láthatóság a cél és semmi más. De természetesen kinek a Pap, kinek pedig a Paplan! :)

    CNS Globe HD-re csináltam egy Dark sémát, nálam így néz ki.

    "Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

Új hozzászólás Aktív témák