Új hozzászólás Aktív témák

  • LámaZ

    addikt

    válasz OldMike #16894 üzenetére

    Hát igen, ha senki nem vesz fel egy helyet a POI-adatbázisba, akkor magától nem fog felmenni.
    Az iGo, meg majdnem az összes többi térképkészítő ósdi, nem hatékony stratégiát követ ilyen téren, a felhasználók visszajelzéseit bonyolult módon, csak regisztráció után fogadják. A POI-k esetében pedig – valahol jogosan – elvárnák, hogy a cégek fizessenek (de nem fognak, hisz a Google-be ingyenes a bekerülés).
    A példamutatóak az OpenStreetMap (OSM) alapú alkalmazások, mert ott a bárki által szerkeszthető térkép módosításai majdnem azonnal elérhetővé válnak, és a ma már a Google Maps-et is használó közösségi navigáció, a waze. Én is rengeteg helyet vettem fel mindkét rendszerbe, és örömmel látom navigáció közben, hogy „élnek”.

    A többi térképszolgáltatónál is lehetőség van térképhiba bejelentésére, íme:
    NavteQ (ez mintha nevet váltott volna?) → Ez új
    TopMap, vagy ez
    Tomtom (vagy itt)
    Topográf Térképészeti Kft.
    Hi-Szi Map Kft.

    De ha már így belelendültem:
    A gyalogosokra veszélyes helyeket (lekopott útburkolati jel, megrongált KRESZ-táblák stb.) a jarokelo.hu honlapon is be lehet jelenteni;
    Az illegális hulladéklerakók bejelentésével kapcsolatban emitt kapunk tájékoztatót

    ...és így tovább. ☺

    [ Szerkesztve ]

    Legyen minden jó!

Új hozzászólás Aktív témák