Új hozzászólás Aktív témák

  • Tim82

    nagyúr

    válasz Pogifej #46 üzenetére

    Ha a leírásban említett második, 11.190-es firmware-t teszed fel, akkor nem marad meg a Telenoros GUI, angol nyelvű és debranded felület lesz, legalábbis nekem így történt.

    *
    Btw, én is végigcsináltam egy szintén Telenor firmware-s B525s-23a routeren az előbb, a cél szintén az, hogy Digi mobilnetes kártyával legyen használva. Most épp erre csatlakozva gépelem a hozzászólást.

    Pár kiegészítés, megjegyzés:

    - a legnehezebb rész szerintem a két forrpont rövidre zárása, nekem kb. tucatnyi próbálkozás után sikerült -> a többi nagyon egyszerűen követhető a leírás alapján

    - így utólag nem vagyok abban biztos, hogy valóban szét kellett volna hozzá teljesen szedni a routert (alapvetően az előlapot már elég levenni ahhoz, hogy hozzáférhetőek legyenek a forrpontok és talán egyszerűbb is a burkolat megmaradt részét fogdosni a rövidre zárási kísérletek közben, mint a csupasz nyákot)

    - ha mégis szétbontod, három csavar tartja a burkolat előlapját: kettő az alján (egyiket matrica fedi, ha még van garancia az adott routerre, számolj vele, hogy annak elvesztésével jár a matrica megsérülése - viszont szándékosan kicsit süllyesztett helyen van a matrica, tehát nagyon valószínűtlen, hogy ki lehetne szedni a szétszakítása nélkül), egy pedig a hátoldalon, az egyik külső antenna csatlakozó mellett

    - az alaplapot két csavar tartja (piros karikával jelöltem):

    - úgy tűnik, akkor sincsen gond a load_usbloader.cmd futtatásával, ha amúgy furcsa módon csupa kérdőjel jelenik meg:

    - kb. beavatkozás nélkül megy a firmware telepítés, nem kellett belenyúlnom, kb. 7-8 perc alatt lefutott:

    - a végén ez lett a firmware és GUI verzió:

    - ... ja igen, nekem újra meg kellett adnom első bejelentkezésnél a szolgáltatótól kapott függetlenítő kódot!...

    ... és így néz ki a GUI (fontos, hogy nincs magyar nyelv, akinek ez számít - nekem jó az angol is).

    Egyelőre nem fedeztem fel ebben semmilyen advanced LTE settings-et így gyors áttúrás után, szóval lehet, hogy arra még valami extrát kellene flashelni vagy ilyesmi, de bevallom, ez nem igazán izgat - a routerrel annyi a cél, hogy letegyem anyámnál, akinél nincsen net és nem kíván vezetékeset bevezetni, menjen róla egy internetrádió, egy CoreElec-es médiabox (alkalmankénti online stream-mel) és egy laptop.

    Külön köszönet Pogifej fórumtársnak, nem biztos, hogy magamtól rátaláltam volna a leírásra (egyszerűbb és áttekinthetőbb, mint a korábban is linkelt YT-videó, de lényegében szerintem amúgy ugyanaz).

    [ Szerkesztve ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Új hozzászólás Aktív témák