Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz yash #34 üzenetére

    Két helyesbítés: a gép sehol nem festett, mindenhol anyagában színezett, ezért is nem jellemző rá a kopás. A kijelző hátát (a gép fedelét) én ésszerű keretek között akárhogy nyomkodom, az bizony nem horpad, és a kijelzőn sem látszik ilyenkor semmi. MInden másban egyetértek.

    Még néhány hosszabb távú tapasztalat:

    1. A pöcökegér gumija nem valami tartós, nekem kb fél évet bírt, azóta egy IBM sapka van rajta, mert a rajta lévő gumisapka előbb lekopott, majd elszakadt. Előtte egy több mint 2 éves nc8000-em volt, annak nem volt semmi gondja a gyári pöcöksapival sem. IBM-ekhez egyébként kapásból 3 különböző sapit adnak a géppel, lehet őket cserélgetni.

    2. A pöcökegérhez tartozó bal egérgomb (azaz a touchpad feletti) nekem kikopott (látszik rajta az ujjam helye), de funkciójában nem sérült, továbbra is tökéletesen működik.

    3. A zsanérok műanyag borítása elpattant, letört egy helyen. Maga a zsanér fém, tehát ez is esztétikai hiba, ráadásul csak közelről észrevehető.

    4. A tűző napot valóban nehezen bírja, ilyenkor maga a ház nagyon felmelegszik.

    Mindezt annak függvényében tessék nézni, hogy a gép állandó üzemben van (24/7), és nem csak bekapcsolva, hanem folyamatosan dolgozik is, méreténél és hangjánál fogva gyakorlatilag szerverként üzemel. Napközben ráadásul folyamatosan használjuk, rendszeresen szállítjuk, és általában véve is üzemideje kb felét tölti asztalon, a többit ölben, vagy a lakásban szanaszét valahol, ide-oda emelgetve. Valószínűleg ennek a bánásmódnak köszönhető, hogy az akkuja beteg már, az akkus üzemidő kb a harmadára csökkent új korához képest. Az akkori kb 4,5 óra helyett most kb 1,5 óra az, amit töltő nélkül használható, de nehéz az objektív hasonlítás, mert vagy egy éve nem volt kalibrálva, és a fényerő is folyamatosan elég magasan van, illetve a HDD is állandóan pörög. A családban van még egy ugyanilyen gép női tulajdonosnál (feleségemé), annál az akkuprobléma természetesen nem jött elő, és a bal gombot sem koptatta ki. :D A pöcöksapit viszont az övén is kicseréltem, mert az is kezdett lekopni.

    Mindent összevetve nem hiszem, hogy egy low-cost másodvonalbeli gyártó budgt kategróiás terméke ezt az igénybevételt ennyi időn keresztül bírta volna. Ráadásul én a két gépért összesen nem fizettem ki félmillió forintot, igaz, ezért cserébe lemondtam a 3 év HP garanciáról, az OEM operációs rendszerről, és nem magyar szitázású a billentyűzetem. Valamit valamiért.

    Ja, a mi gépeink nc4200-asok, de a konstrukció ugyanaz, mint az nc4400 esetében, csak a hardver más.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák