Új hozzászólás Aktív témák

  • masterNu

    csendes tag

    válasz gyulazsolti #25 üzenetére

    Sziasztok!

    Múlt héten sikerül nekem is beszerezni egyet.
    Elsőre kicsit nehéznek tűnik a telefon és mivel a hátlap oldalsó részén nincs mintázat így kicsit csúszós is.
    A hátlap első levételekor önmagának elnyalta az oldalsó bepattanók jó részét, amik később nem is tartanak. Erős nyomorgatásra tényleg nem ad hangot, de pont az olyan finom mozdulatoktól és telefonálás közbeni fogáskor időnként idegesítően recseg.
    A kijelzője várakozáson felüli, alapból kapunk egy víztiszta védőfóliát, gondolom ez gyári, kritika egyedül a maximum fényerőt érheti, nem valami acélos. Az érintéseket pontosan vette, és halott pixeleket sem találtam.
    Külön foglalat van a két SIM-nek és a memóriakártyának is.
    Telefonálás közben meglepően tiszta a hangja, a túloldalon is kifogástalanul értették amit mondtam.
    Voda kártya alapból tesco-s APN-t állít be, ezt kézzel kell korrigálni, vagy kérni egy beállító SMS-t az ügyfélszolgálattól.
    Az akksi-töltöttség kijelzése egy vicc. Először pár órát 76% körül töltött el, majd gyors merülés után 14% volt a kellemes hely neki, végül másfél napi átlagos használat után érte el az 1%-ot, amit tartott estig, majd jött 3 óra navi, félúton bekapcsolt kijelzővel és a végén 1,5 óra youtube, max fényerőn, mire végre megadta magát. A GPS néha egy mellette lévő útra rakott le, ha a váltó előtt volt, ablak közelében mindig pontosnak tűnt.
    Újra bekapcsolva már láttam, hogy az első teljes feltöltéssel 6mp híján 7 órás kijelzőidőt kaptam, végig bekapcsolt wifivel, mobilhálóval net nélkül, és kb 80% fényerőn (kivéve a végén).
    Az automata fényerő állítás kicsit lassan, de működik a kijelzőébresztő extrákat és hasonló nyalánkságokat én kikapcsoltam.
    Az 1GB RAM ellenére egész gyorsan tud váltogatni az alkalmazások között, korrekt a rendszersebesség.
    Meglepő, hogy a rendszer belakása előtt 7,6 GB-nyi szabad ROM-ot mutat, kevesebbre számítottam.
    Az SD-kártyát nekem elsőre jól kezelte (külső tárolóként használtam)
    A kamerája iszonyat gyatra (lehet csak kifogtam) nappal még éppen elviselhető képeket készít, kivilágított beltérben már elvérzett (minden homályos).
    A hátlapi villanó egy vicc, egy erősebb értesítési LED-nek elmegy. Van is ilyen funkció, hogy villogjon ha bejövő hívás van, de vakuzásra alkalmatlan.
    Szerintem 20e-forintot szállítással együtt így is megér, de mindenki maga dönt persze.
    A akksi töltöttség nem kalibrált akksi esetén 3 teljes kisütési ciklus alatt még lehet beáll (a szoftver megtanulja, már ha van mit). Ez idővel derül ki.

    Remélem segítettem, ha valaki ilyenen gondolkodna.

Új hozzászólás Aktív témák