Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vodkaboy22

    addikt

    válasz sörösló #28448 üzenetére

    Sajnos én is mértem már nagyon csúnyát Bp-esti Albérlet/Koli körútomon...De sajna képet nem tudok mutatni. A mostani hálózat (Alkotás utca Déli pályaudvar mellett) is nagyon cuki... Rms-ben 205-210V között tudok max mérni... Hol van ez a 230-tól? Na de nem ez a lényeg, hanem, hogy az épület kábé mindent megérez a hűtő bekapcsolásától a monitor villog a szomszéd tv-jétől a laptop fél másodpercre inkább akksira kapcsol.... és sorolhatnám még...
    Mivel kb 6-7 konnektor aljazatot használok max ezért én úgy oldottam meg, hogy szerváltam egy leszuperált 1:1-es 1100W-os torroidot (Mivel össz nem használok 250-300W-ot ezé bőven elég) ez elé raktam EMI szűrést és 100nF kondit R-gnd-közé utána ugyanígy és a R-nullpont közé is raktam 47nF kondit elé mögé. Kapott még elő mőgé 5W varisztort illetve elé egy szikraközt. és persze biztik. Na így már nem félek rádugni a konnektorra bármit is... nyílván így sincs 210V-nál több de ezt még meg eszik a dolgok . :(

    Ja és, hogy muli legyen a frekvenciák se mindig adták az 50Hz-et ami már nagyobb gond ugyebár! Mértem anno 54.5Hz-et stabilan .

    [ Szerkesztve ]

    Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

  • moha21

    addikt

    válasz sörösló #28448 üzenetére

    Ez van fogalmam sincs miért, közvetlen a TR. mellett lakom. 3 szkóp is ugyanazt mutatja. Hálózaton nem tudok olyan elemet ami így vághatna.

    "Ja és, hogy muli legyen a frekvenciák se mindig adták az 50Hz-et ami már nagyobb gond ugyebár! Mértem anno 54.5Hz-et stabilan ."

    Ezt azért nehéz elhinni.

    [ Szerkesztve ]

    Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

Új hozzászólás Aktív témák