Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szaszlaci

    addikt

    válasz Lompos48 #44862 üzenetére

    Megmértem, multi, AC.
    Üresjárati fesz, pontosabban kisebb fogyasztók benne vannak, jelenleg 210 – 220 V között változik mondjuk fél perces időtartam alatt.
    1000 Wattos, minden mentes fűtőszállal terheltem, konyhai konnektornál nagyjából 6 – 8 Voltot esett. Másik szobában kb. a felét, a terhelést is átvittem.
    Mértem a villanyóránál is, ott olyan 2 Voltot esett ekkora terhelésre a fesz.
    Bár nem túl szívderítő, de ezt én normálisnak gondolom aluvezetékekkel. (?)
    Ötleteket természetesen szívesen veszek.

    A kérdéses rizsfőzővel nincs mit mérni, ilyen soros diódával felezett terhelésen (350 Watt) 1 – 2 Voltot esett multiméter szerint. (Ami ugye nem szkóp, sokat látni nem lehet.)
    Viszont ha a hálózat ilyen terhelést kap, a trafók továbbra is morognak, másik szobában is, tehát a kérdésem még mindig él: van rá valami ötlet? Tirisztoros szabályozón kívül, mert olyannal nem produkálja ezt semelyik trafó, komolyabb terhelésnél sem. (360 Wattnyi csillár is ilyen kapcsolóval megy, természetesen ott sincs ilyen gond.)

    Na és az izzólámpák, mindenhol. Azok továbbra is villódznak, minden nélkül, alapjáraton. Ilyen 5 – 30 Hz-re kell gondolni.

    [ Szerkesztve ]

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Új hozzászólás Aktív témák