Új hozzászólás Aktív témák

  • axioma

    veterán

    Akár új ház, akár átalakítás, jöhetnek az alaprajzok és ötletelgetések!
    Több szem mindig többet lát, és több szereplő meg több szempontot tud felsorolni.

    Mivel fixen fontos kérdés, a rajzon vagy legyen feltüntetve, hogy merre van dél, vagy a hozzászólásba fűzzétek bele. Ha nem egyértelmű, akkor az utcafrontot (esetleg sarkon történt elhelyezkedést) is érdemes jelezni, illetve ha valami nagyon behatároló szabály vonatkozik (pl. adott oldalon oldalhatáros, vagy terep miatt adódó speciális feltételek).

  • Jofi81

    őstag

    válasz axioma #1 üzenetére

    Szia!

    Örülök, hogy létrehoztad ezt a topikot, nekem pont aktuális. :) Akkor kezdeném is a sort. Ez egyelőre csak az én rajzom, az építésszel még csak hétvégén fogunk összeülni. A ház mélysége adott, nem lehet 9 méternél több. Szempont, hogy a hálók ablakai hátrafelé nézzenek, illetve a fürdő/WC ablaka se az utca felé legyen, valamint a vizesblokkok egy kupacban legyenek. Nagyjából jó lehet ez az elrendezés? Van valami, ami nagyon nem jó így?

  • A Zéé

    addikt

    válasz Jofi81 #2 üzenetére

    Sziasztok!
    Nekem így elsőre nagyon nem tetszik, mondom is miért:
    - kicsit jobban el kellene különíteni a nappali és a háló funkciókat. Így, hogy minden egy helyről és egybe nyílik. Te reggel főznéd a kávéd, vagy sütnéd a rántottád, és ezek a szagok mind a 4 hálóba kíméletlenül bemennek. Gyerekeid áthívnak valakit este dumálgatni, vagy meccset néznél, és senki nem fog aludni, mert mindenki direktbe hallja.
    - nincs egy határozottan elkülönülő bejárata a háznak, és nincs szélfogó sem
    - ekkora épületnél nem nyitnám a WC-t a konyhából, még akkor sem, ha van külön kis előtér, ami amúgy nem épp ideális szerintem
    - konyha és nappali ilyen elrendezéssel kb. bútorozhatatlan. Mindig bele kell rajzolni már a vázlatokba is közelítőleg a bútorozást (vagy legalább a nagyobb, fix dolgokat) egyrészt azért, hogy lásd, hogy mennyire fér el, és hogy merre tudsz majd közlekedni. Egy TV-nek sincs normálisan hely.
    - van egy nagy hatalmas tér, amit szétdarabol a rengeteg ajtó. Nem tudom mekkora konyhabútort terveztek, de ez így szerintem nem jó. Amúgy azok az északi nyílászárók azok földig érő ajtók, vagy parapetes ablakok? Ha utóbbi, akkor egy fokkal jobb a helyzet, de még úgy sem ideális.
    - nyugati hálószoba nagyon messze van a fürdőtől, és amúgy is 2 szülő + 3 gyerekre kevés az 1 fürdő és WC. Nyugodtan be lehet tervezni a másik végébe is egy vizesblokkot, hidd el, kelleni fog. Nem biztos, hogy most, de 15-20 év múlva, amikor már 1-1 gyereknek a párját is ott találja a reggel, akkor lesz 6-7 felnőttre 1 vizesblokk, ami semmire nem elég.

    Szerintem ezt engedd el, és nézzétek meg mit találna ki a tervező így elsőre.

    Just a simple Lineman...

  • Jofi81

    őstag

    válasz A Zéé #3 üzenetére

    Hát igen, látszik, hogy nem vagyok építész. :) Akkor nézzük sorban:
    - Igen, valóban jobb lenne elkülöníteni a hálószobákat, kérdés, hogyan lehet ezt jól megoldani.
    - Az előző verzióban elöl volt a bejárat szélfogóval (ami sajnos csak befelé lehet). A terasz hátul volt, így ott csak egy teraszajtó lett volna.
    - A WC-t sem tudom, honnan kellene nyitni, Nem akarok sok kis folyosót.
    - A bútorokat tervezem belepróbálni, de most még az elején vagyok az ötletelésnek. Meg úgysem ez a verzió lesz valószínűleg, miután beszéltünk az építésszel.
    - A konyhabútort még nem tudom, nem terveztük meg.
    - Az ablakok nem földig érőek, hogy legyen alatta is hely.
    - Ezt a plusz fürdőt és zuhanyzót már más is mondta, megfontolandó. Egy plusz WC mindenképpen lenne a fürdőben is.

    Köszönöm az építő kritikát! Megvárjuk akkor, hogy mit javasol az építész. Nem ragaszkodom ehhez az elrendezéshez, legyenek meg ezek a helyiségek, az a lényeg. :)

  • A Zéé

    addikt

    válasz Jofi81 #4 üzenetére

    Meg kell hagyni az építésznek, hogy gondolkozzon kicsit, alakítson a HÉSZ szerint az épület alapméretein, te pedig ezt tényleg engedd el szerintem :)
    Utca amúgy merre van? Jól sejtem, hogy észak felé? Arra nem raknék teraszt, pláne nem így, sok értékes helyet foglal el. Illetve az nagy pazarlás szerintem, hogy a nyugati homlokzatra vannak száműzve a kiszolgáló helyiségek, a délutáni benapozás szempontjából az nagyon értékes terület. Persze ha oldalhatáros beépítés van, és arra egyből a szomszéd van, akkor nem szóltam.
    Konyhabútoron meg gondolkozzatok már most előre, mert azzal nagyot lehet szívni. Nem mindegy, hogy milyen gépeket, mekkora munkafelületet, asztalt igényeltek. Furán hat leírva, de 5 fős családnak a 39 m2 konyhára és nappalira kicsi lesz.
    Most lehet alakítani a méreteken, nem akkor, amikor mindenhonnan hiányzik 30 cm, és az lesz az igazán fájó dolog, amikor mindennek a végén nem fér ez egy 6 személyes asztal, meg egy rendes sarokkanapé és 2 fotel, ahova egyszerre le tudtok ülni mindnyájan. Azért ezeket írom, mert ezekre hajlamos úgy gondolni az ember, hogy annyira nem is fontos, mert majd csak találtok valamit, pedig aztán ahhoz, hogy egy normális 6 személyes asztalt körbe lehessen járni, amikor ülnek is mellette kell vagy 3x5 méter, egy ülőgarnitúrának még egyszer ennyi, aztán ha belegondolsz hiába van 39 m2-d nappalira ezek mégsem fértek el.

    Just a simple Lineman...

  • Jofi81

    őstag

    válasz A Zéé #5 üzenetére

    Igen, majd az építész gondolkodik rajta, én egyelőre ráhagytam. Alapméretben csak a hosszában lehet változtatni, a mélysége korlátozva van.

    Igen, jól gondolod, az utca észak felé van. Eredetileg ezért hátra akartam a teraszt, de úgy meg sötét lett volna, ezért előre hoztam. Nyugatra azért néznek a kiszolgáló helyiségek ablakai, mert ott lesz a szomszéd ház 4,5m-re, ráadásul emeletes. szóval ott délután nem nagyon lesz napsütés.

    Nem gondoltam volna, hogy a 39 m2 kicsi, de igazad lehet. A konyhán a feleségem már gondolkodik, már csak meg kéne tervezni.

  • axioma

    veterán

    válasz Jofi81 #4 üzenetére

    Nem ertem, miert van eszakra a nappali. A teraszt nekem is akartak eroltetni, h az nyaron +1 szoba, de mondtam h nekem az egesz evben kell...
    Bejaratnal minimum szelfogo, inkabb eloszoba kell. Me'g jobb esetben gyorspostas wc. En ezt tennem a hosszu oldal majdnem kozepere, balra a nappali-etkezo-konyha, jobbra a halok kozott furdo, szuloi halo-dolgozo a ketto hataran. Es kell kamra meg gardrob! Ha lakasbol hazba valtas, rajossz majd, h mashogy fogsz elni. Garazs nem kotelezo arrafele? Van ahol az utcan parkolas korlatozasa miatt kell valahogy.
    A tervezonek azt mondd el, h mi az elvarasod, es mennyi a max m2 mert ugye ki is kell fizetni. Peldaul a dolgozo gondolom nem ugyfeles, de akkor sem biztos h pont a haloba erdemes osszevonni, hacsak ez nem mar kiprobalt mod.
    De majd a szakember tervet erdemes megnezni, mi mindenre nem gondoltal;-). Ne a tervezon sporolj! Ha kenyelmes az eredmeny az is ertek, de raadasul tud m2-ben sporolni 2-5-t akkor egybol ot lesz olcsobb megbizni mint egy nem eleget gondolkodva rajzolot...

  • Jofi81

    őstag

    válasz axioma #7 üzenetére

    Azért van északra a nappali, hogy a hálószobák ne az utcára nézzenek. Nyugatra sajnos nem igazán jó, hacsak nem a szomszéd házfalát akarom nézegetni. De igazatok van, hogy ez így nem lenne jó.

    Teraszt mindenképpen szeretnék, de nem feltétlenül így, a ház alapterületéből elvéve. Legfeljebb lesz majd egy térköves terasz egy féltetővel valahol.

    A bejáratnál az előző tervnél még volt szélfogó, a hosszú oldal közepén. Mikor az terasz előre lett hozva, kikerült onnan.

    Mi az a gyorspostás WC?

    Kamra jó lenne, gardrób még sosem volt, bár biztos vagyok benne, hogy tele tudnánk pakolni.

    Igen, lakásról váltunk házra, de mindketten kertes házban nőttünk fel.

    A garázs nem kötelező, meg lehet állni az utcán, de be lehet állni az udvarba is. Ettől függetlenül tervben van a garázs, de először szeretnénk látni, hogy a háznál mi fér bele.

    A dolgozó nem ügyfeles, csak home office-os.

    Köszönöm az észrevételeket! :) Így már vannak elképzeléseim, de inkább nem állok neki rajzolgatni, majd a tervezővel kitaláljuk az elrendezést.

  • A Zéé

    addikt

    válasz Jofi81 #8 üzenetére

    "Mi az a gyorspostás WC?"

    Anyu szokta mesélni, hogy amikor csinálta a magasépítő diplomát, akkor az összes tervezési feladatnál be kellett rajzolni legalább egy wc-t és egy kézmosót valahova a bejárat közvetlen közelébe, mondván ha jön a postás, és bekéredzkedik WC-re ne kelljen keresztül mennie az egész házon. Persze végül az ő házukba nem került be, és erre volt is már precedens, hogy a postásnak el kellett mennie... :K
    Ennél amúgy van egy sokkal praktikusabb oka is ennek, ha kinn matattok a kertben mondjuk, és koszos lesz valaki, be kell menni kimosakodni vagy hirtelen kell szaladni a mosdóba, akkor nem kell a koszt végighurcolni a házon, csak közvetlenül a bejáratot kell feltakarítani utána.

    Just a simple Lineman...

  • Jofi81

    őstag

    válasz A Zéé #9 üzenetére

    Értem, köszi, ez valóban jó ötlet. Anyukáméknál van is ilyen, csak nem tudtam, hogy ez a neve. :D

  • axioma

    veterán

    válasz Jofi81 #8 üzenetére

    Forgalmas az utca? Amugy a nappali es halon kivul van me'g par helyiseg...
    Nyugatra [ilyen alaku haznal] lehet 2 halo 1 furdo ugy, h a halok a sarkon es e/d ablakokat kapnak. Bar nem feltetlen ertek ehgyet, a halo ablaka nem epp a kinezegetos. Amugy keletre atrakva a haloblokkot nem jobb? ny-on meg nappali-etkezo-konyha, delre nyitva a nappali, eszakon a konyha, huvos kamra kapcsolva.

    A gyors/postas wc azt szokta szimbolizalni, h egy wc amihez nem kell keresztul menni a lakason ha surgos mikor megjon vki. Masik jelentosege, h a vendeget nem egy olyan helyre engeded be ahol csaladban egymas kozt megengedtek magatoknak tobbet. Ezert erdemes egy csak kulon wc legyen, a bejarat / kozossegi ter kornyeken. [Amugy a csaladi wc-furdo is jobb ha kulon van, akar annak aran h a wc-t szelloztetovel kell mert nem jut ablaka.]
    Gardrob nalunk se ruhaval van tele, plane nem az aktualissal, de attol is fugg, hogyan van a szobakba szekrenyed. Nalunk sokaig a gardrob olcso fempolc es suvasztunk mindent [pl. gyerekruha ami mar/me'g nem, tartalek agynemu, taskafe'le'k, nagykabatok nyaron, strandcucc telen...] Azert ne felejtsd el, hogy aka'r a 10-20 evvel ezelotti allapotokhoz kepest is megnott a cuccok mennyisege. Es a jelen helyzet is mutatja, hogy a felhalmozas is kaphat jelentoseget.
    Ja latom wc-t mar megtudtad, reggel kezdtem valaszt irni ;-)

    Amugy csak miheztartas vegett: en programozo vagyok, nem szakember tervekne'l, csak szeretek agyalni rajta ill. olvasgatni, 15 eve epitkeztunk, ragadt ram par info.

    [ Szerkesztve ]

  • Jofi81

    őstag

    válasz axioma #11 üzenetére

    Nem forgalmas az utca egyáltalán. A faluban egy fő útvonal, de kis zsákfalu. Maximum annyi a zavaró, hogy amikor mondjuk aratás van, akkor már hajnalban járnak ott a nagy gépek.

    Ez itt a telek:

    Zöld az út, piros a telek. A rajta lévő épület le lesz bontva. Valamennyire próbáltam érzékeltetni, hogy kelet felé szűkül. Így az épület a nyugati oldalra kerülne, de ott meg ugye ott van közel a szomszéd kétszintes háza. De lehet, hogy át kellene gondolni azt is, hogy az egészet a telek másik végébe rakni és akkor lenne rendes nyugati ablak, távol a szomszédtól. Ebben az esetben ugyanakkor még 9 méter sem lehet a mélység.

    Ilyen mindenféle ritkán használt cucc, gyerekruha, stb. tárolásához egy pakolós padlásban gondolkodunk. A gardrób nyilván jobb lenne, csak drágább is.

    Elég rossz minőségű kép, de ezen látszik a telekhatár (82):

    [ Szerkesztve ]

  • axioma

    veterán

    válasz Jofi81 #12 üzenetére

    Hat itt az epulet elhelyezese inkabb helyi epszab kerdese lesz, meglepo a nagy utcafront kis melyseg. Amugy kerdezzetek meg h nem lehet-e h a hatsokertbol engedjenek... nalunk oldalkert is nem 3 hanem 2, tuzvedelmileg eleg lett es engedtek. Sot, nekunk befele szukul, a vege 8 meter alatt van brutto. Nem idealis, az teny. De az utcaban sok a kisebb elokert, azt is 5-rol 3-ra ami a korabbi volt engedtek. Maris nem mind1, mert ha me'g hosszabb kell legyen me'g keskenyebb a vege. Me'g 30cm-es kiugrasok is vannak kihasznalni a ferde reszekbe belelogni amennyire lehet.
    Amugy akkor nem ertem miert nem jo az utca fele halo... nem lesz jardaszinten belatas, hacsak nem jelentosen lejt befele.

  • Jofi81

    őstag

    válasz axioma #13 üzenetére

    Azt mondta a főépítész, hogy hátul el kell hagyni 6 métert, elöl 1 métert, a szomszéd épülettől meg 4,5 métert. Nem tudom, hogy lehet-e kérni, hogy engedjenek ebből. Az már így is engedmény, hogy az utcafronttól elég 1 métert hagyni, ezt is csak azért, mert a jelenlegi épület úgy van. Itt berajzolta, hova lehet építeni:

    Nem a telek lejt befelé, hanem az út emelkedik a telek mellett. De engem mondjuk nem zavar az utca felé sem a háló, ha sötét van és belátnának, úgyis leengedem a redőnyt, nappal meg a függöny miatt nemigen lehet belátni.

  • Elemental

    addikt

    válasz Jofi81 #2 üzenetére

    Szeva!

    Csak pár észrevétel, ha nem jók, majd figyelmen kívül hagyod :)

    Gépészet
    1.Nem tudom mi lesz benne, de van hangja mindennek rendesen a kazánnak, mosógépnek, mosogatónak, szellőztetőnek. Én ezt valahogy nem közvetlenül egy szoba mellé tenném, inkább ez menne a sarokra. Ha megoldható egy külön bejárat neki, az a legtutibb, lásd a kettes pontot.
    2.Érdemes gondolni rá, hogy a gépészeti dolgokat karban kell tartani. Tehát jönni fog hozzá szerelő rendszeresen, és nem mindegy, hogy végig kell-e csörtetni az egész házon. Nálam minden gépészet a garázsban van. Nagyon nagy nyugalmat ad, hogy nem jön szerelő a lakásba.

    Háló
    Érdemes nagyon átgondolni a háló méretét. Oda lényegében csak aludni megy az ember. Látom, hogy nálad a háló és a dolgozó egyben van, így kicsit más. De a lényeg, hogy a hálót szerintem érdemes a lehető legkisebbre csinálni, mintsem hogy kongjon az ürességtől és inkább a többi szobának adni még teret.

    Terasz
    Ez nekem nem mérvadó, nincs is, nem vesz el a ház alapterületéből. Utólag csináltattunk egy előtetőt.
    Szerk. Hazudok, mert csináltunk teraszt, csak nem volt fölötte tető, így értem, hogy nem vett el a házból. Utólag jött az ács, és csinált előtetőt.

    [ Szerkesztve ]

  • axioma

    veterán

    válasz Jofi81 #14 üzenetére

    A mellete levo haznak sincs hatrafele 6m, ezert nem tudom hogy eselytelen-e. Persze eloszor nezd meg, mennyire kompromisszumos a keskeny epites, es hova jo tenni az epuletet. [A 6m hatso kert utan amugy milyen telek van?]

  • Jofi81

    őstag

    válasz Elemental #15 üzenetére

    Szia!

    Gépészet: mosó- és szárítógép, gázkazán, indirekt tároló, inverter. Jó ötlet, hogy ne szoba mellé rakjuk. A külön ajtó sem rossz, bár a mosáshoz nem praktikus. A garázs tervben van, ha lenne, oda raknék néhány dolgot, de első körben lehet, hogy nem fog beleférni a költségvetésbe.

    A terasz valószínűleg itt is egy külön féltető lesz.

  • Jofi81

    őstag

    válasz axioma #16 üzenetére

    Igen, a mellette lévő háznak nincs. Az egy önkormányzati épület volt régen, tűzoltóság, azért van a telek teljesen beépítve. Még az előkertet is utólag csapták hozzá a szomszéd telekből.

    A hátsó kert után egy több, mint egy hektáros telek van, erdő, füves rész, az egyik végében ház. (Érdekesség, hogy a feleségem és a testvére tulajdona, de a nagypapának haszonélvezete van rajta, amiről nem mond le. Ha nem így lett volna, nem vettük volna meg ezt a telket. Később lehet, hogy csípünk le belőle a mi telkünkhöz, de egyelőre ez nem téma.)

  • axioma

    veterán

    válasz Jofi81 #18 üzenetére

    Jaja, erre gondoltam, ha nem ertekes tipusu telek akkor 2m-t megvenni nem sok, persze a tulajnak fizetendo nem sok csak, a telekatalakitas maceras v lehetetlen is lehet. De akkor ez sem megy most a jogi reszhez.
    [Ha keresztben lenne utcafront, akkor 1+6 helyett 3+3 lenne... kanyaritsatok be azt a zsakutcat ;-) ]

  • Jofi81

    őstag

    válasz axioma #19 üzenetére

    Igen, a tulajnak nem kellene sokat fizetni... :) A telekalakítás nem tudom, mekkora költség lenne. Meg hátul a telekhatárnál a szint emelkedik vagy 2 métert, elég sok földmunka is lenne vele. Keresztben nincs utcafront sajnos.

  • Jofi81

    őstag

    Sziasztok!

    Eltelt két hónap, beszéltünk a tervezővel, csinált is egy tervet:

    Nagyjából jónak tűnik, de kértünk egy-két változtatást:

    - A szélfogó melletti WC mégsem kell. Na nem azért, mert nem lenne jó, de közben rájöttünk, hogy a gépészeti helyiségbe több mindent kellene elhelyezni, így sajnos nem fér bele.

    - Helyette legalább az egyik vizesblokkban legyen külön WC.

    - Az egyik fürdőben elég egy zuhanyzó, a másikba olyan kádat rakunk, aminek van paravánja és így majdnem teljes értékű zuhanyzó lesz (én nem szeretek sima kádban zuhanyozni).

    Van esetleg még valakinek észrevétele, mielőtt véglegesítjük a tervet?

  • A Zéé

    addikt

    válasz Jofi81 #21 üzenetére

    - Egy tartófalat keresztbe azért én még hiányolok belőle. 6 méternél nagyobb fesztávot nem igazán szokás alkalmazni, mert annyira megdrágítja a födém kialakítását, hogy nem éri meg. Sima monolitból talán nem is lehetne megcsinálni, csak valamilyen alul,- vagy felülbordásból. Az utca felőli válaszfal ha egy sávban menne, és teherhordó lenne (azaz minimum 25-ös, és sávalappal, akkor az sokat segítene az erőjátékon.
    - Szülői hálót szokás általában a kevésbé értékes irányba rakni.
    - Sarokablakok örökös problémaforrás a hőhíd és a tartószerkezet miatt is. Jól néznek ki, de én nem feltétlenül erőltetném.
    - Déli homlokzaton levő szobákon dupláznám az ablakokat, bár nem tudom mi van közvetlen a telek mögött. Ha sosem jut be oda a fény, mert erdő van mögötte, akkor végülis mindegy. (Ilyenkor akár a szülői háló is jó ott)
    - Fürdőszobába a 90-es parapetű ablak nem épp szerencsés, vagy legalábbis fura. Fóliázni kell mindenképp az ablakokat, de amúgy is elgondolkoznék rajta, hogy magasabbak legyenek. Nem véletlenül szoktak 140-150-es parapetet rakni fürdőszobai ablakokhoz.
    - Ha már: lehetnének a fürdőszobai ablakok egy síkban. Ez a ~20 centi eltolás olyan fura, esetlennek hat nekem.

    Just a simple Lineman...

  • Jofi81

    őstag

    válasz A Zéé #22 üzenetére

    Köszi a választ! Nézzük akkor sorban:

    - Tartófal azért nincs, mert szeglemezes tető lesz. Azt mondták, ez így megfelelő, de én nem értek hozzá.

    - A szülői háló egyben dolgozó is lesz, így nem baj, ha van több természetes fény.

    - A sarokablakot már más is mondta, hogy problémás lehet. Gondolom azért az lett odarakva, hogy ne csak az északi oldalon legyen valami. De megfontolandó az elhagyása.

    - A déli oldal mögött domb van. Sűrű "erdő" volt, de kivágtunk mindent, pont azért, hogy legyen fény télen is.

    - Most, hogy így mondod, tényleg fura így az ablak, Lehetne magasabban és akár fekvő is. Fóliázni mondjuk mindenképpen kell.

    - Ezt a 20 centi eltolást nem értem, nem látom, hogy mire gondolsz.

  • canniball

    nagyúr

    válasz A Zéé #22 üzenetére

    "Fürdőszobába... Fóliázni kell mindenképp az ablakokat..."
    Milyen fóliára gondolsz?

    https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

  • A Zéé

    addikt

    válasz canniball #24 üzenetére

    vannak ilyen betekintést gátló fóliák. Van mintás is, homogén is. Olyan, mintha savmart lenne az üveg.

    #23 Jofi81
    Jah, értem. Szeglemezes tetőszerkezettel még nem volt dolgom, annak a fesztávját nem tudom.
    Szülői hálóban, és a másik, délnyugati hálószobában én növelném az ablakok felületét, hasonlóan duplán sorolva, mint a nappali rész ablakai, 2x100/150-es egymás mellé, de legalább 2x25/150, mint ahogy az utcafronton is.

    Szélfogó ajtaját gondolnám még át esetleg (pozíció, nyitásirány), hogy a bal oldali háló blokk ajtaja ne legyen elcsúszva a többi ajtóhoz képest, de ez (és a fürdők ablakai is) lehet, hogy csak engem zavar így rajzon, hogy nem szépen egy vonalban vannak, és az az egy más irányba nyílik :D
    Gépész helyiségnek milyen más egyéb funkciót szántok, hogy a nappaliból van közvetlen kapcsolata? Jó nagy lesz amúgy. Ha csak mosókonyha lesz még a gépészeti cuccok mellett, akkor megfontolnám a szélfogóból nyitását. Így akkor kikerülne a bejárata a kiemelt pozícióból, lehet oda pakolni képeket, díszeket. Inkább azok legyenek a nappali-étkező fókuszpontjában, mint egy "nyomi" beltéri ajtó. Kamrának nem igazán lesz jó, mert meleg lesz benn.

    Just a simple Lineman...

  • canniball

    nagyúr

    válasz A Zéé #26 üzenetére

    Azt hittem valami spéci fóliáról van szó. Belátás ellen felesleges fóliáz(tat)ással bűvészkedni, mivel most fog építkezni egyszerűbb oda egyből katedrál üveggel kérni az ablakokat. A fóliázás ott megoldás ahol már bent van az (áttetsző) üveg. ;)

    A gépészeti helyiség tényleg elég nagy, ha végül nem lesz ott wc én számolnék egy pontos helyigényt és ha lehet kisebbre venni akkor ennek fejében növelhető a konyha mérete.

    Ha pedig említettétek a szélfogót: szvsz teljesen felesleges, csak a helyet foglalja és szűkíti a teret; én a felújítás során kibontattam, az egyik legjobb döntés volt.

    [ Szerkesztve ]

    https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

  • A Zéé

    addikt

    válasz canniball #27 üzenetére

    Jogos, ha elérhető katedrál üveg, akkor az jobb megoldás.

    Szélfogó szerintem hasznos azért, nem egyből a nappaliba esik be a vendég, meg kinn lehet hagyni a kabátokat, cipőket olyan helyen, ahol nem látszanak (mondom ezt én, akinek mindenhol is cipői vannak... :D )

    Just a simple Lineman...

  • Jofi81

    őstag

    válasz A Zéé #26 üzenetére

    Nagyobb ablakok tényleg elférnének a déli oldalon. Ha már két hónapja minden hétvégén fát vágunk, legalább süssön be rendesen a nap... :D

    A szélfogó ajtaja is jó ötlet. Így hogy felhívtad rá a figyelmemet, engem is zavar, hogy nincsenek egy vonalban az ajtók/ablakok.

    A gépészetben még a mosókonyha lesz, meg egy fagyasztószekrény (valamint jó lenne, ha beférne a sörcsapolós hűtő). Emellett kamra szerepe is lenne, de nem az a klasszikus kolbászfelakasztós, befőttárolós fajta. Viszont mivel ott nem fogunk tudni bármikor bevásárolni, mint itt, be kell tárazni néhány dologból. Ehhez mondjuk jó lenne egy salgó polc, aztán arra mehetne a minden. A szélfogóból tényleg sokkal jobb lenne nyitni így. Azt is átgodoljuk, hogy kell-e ekkora, ha nem lesz WC, mert akkor tényleg lehetne növelni a konyha méretét.

Új hozzászólás Aktív témák