Új hozzászólás Aktív témák

  • A Zéé

    addikt

    válasz Jofi81 #4 üzenetére

    Meg kell hagyni az építésznek, hogy gondolkozzon kicsit, alakítson a HÉSZ szerint az épület alapméretein, te pedig ezt tényleg engedd el szerintem :)
    Utca amúgy merre van? Jól sejtem, hogy észak felé? Arra nem raknék teraszt, pláne nem így, sok értékes helyet foglal el. Illetve az nagy pazarlás szerintem, hogy a nyugati homlokzatra vannak száműzve a kiszolgáló helyiségek, a délutáni benapozás szempontjából az nagyon értékes terület. Persze ha oldalhatáros beépítés van, és arra egyből a szomszéd van, akkor nem szóltam.
    Konyhabútoron meg gondolkozzatok már most előre, mert azzal nagyot lehet szívni. Nem mindegy, hogy milyen gépeket, mekkora munkafelületet, asztalt igényeltek. Furán hat leírva, de 5 fős családnak a 39 m2 konyhára és nappalira kicsi lesz.
    Most lehet alakítani a méreteken, nem akkor, amikor mindenhonnan hiányzik 30 cm, és az lesz az igazán fájó dolog, amikor mindennek a végén nem fér ez egy 6 személyes asztal, meg egy rendes sarokkanapé és 2 fotel, ahova egyszerre le tudtok ülni mindnyájan. Azért ezeket írom, mert ezekre hajlamos úgy gondolni az ember, hogy annyira nem is fontos, mert majd csak találtok valamit, pedig aztán ahhoz, hogy egy normális 6 személyes asztalt körbe lehessen járni, amikor ülnek is mellette kell vagy 3x5 méter, egy ülőgarnitúrának még egyszer ennyi, aztán ha belegondolsz hiába van 39 m2-d nappalira ezek mégsem fértek el.

    Just a simple Lineman...

Új hozzászólás Aktív témák