Új hozzászólás Aktív témák

  • A Zéé

    addikt

    válasz Jofi81 #2 üzenetére

    Sziasztok!
    Nekem így elsőre nagyon nem tetszik, mondom is miért:
    - kicsit jobban el kellene különíteni a nappali és a háló funkciókat. Így, hogy minden egy helyről és egybe nyílik. Te reggel főznéd a kávéd, vagy sütnéd a rántottád, és ezek a szagok mind a 4 hálóba kíméletlenül bemennek. Gyerekeid áthívnak valakit este dumálgatni, vagy meccset néznél, és senki nem fog aludni, mert mindenki direktbe hallja.
    - nincs egy határozottan elkülönülő bejárata a háznak, és nincs szélfogó sem
    - ekkora épületnél nem nyitnám a WC-t a konyhából, még akkor sem, ha van külön kis előtér, ami amúgy nem épp ideális szerintem
    - konyha és nappali ilyen elrendezéssel kb. bútorozhatatlan. Mindig bele kell rajzolni már a vázlatokba is közelítőleg a bútorozást (vagy legalább a nagyobb, fix dolgokat) egyrészt azért, hogy lásd, hogy mennyire fér el, és hogy merre tudsz majd közlekedni. Egy TV-nek sincs normálisan hely.
    - van egy nagy hatalmas tér, amit szétdarabol a rengeteg ajtó. Nem tudom mekkora konyhabútort terveztek, de ez így szerintem nem jó. Amúgy azok az északi nyílászárók azok földig érő ajtók, vagy parapetes ablakok? Ha utóbbi, akkor egy fokkal jobb a helyzet, de még úgy sem ideális.
    - nyugati hálószoba nagyon messze van a fürdőtől, és amúgy is 2 szülő + 3 gyerekre kevés az 1 fürdő és WC. Nyugodtan be lehet tervezni a másik végébe is egy vizesblokkot, hidd el, kelleni fog. Nem biztos, hogy most, de 15-20 év múlva, amikor már 1-1 gyereknek a párját is ott találja a reggel, akkor lesz 6-7 felnőttre 1 vizesblokk, ami semmire nem elég.

    Szerintem ezt engedd el, és nézzétek meg mit találna ki a tervező így elsőre.

    Just a simple Lineman...

Új hozzászólás Aktív témák