Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #00137984

    törölt tag

    válasz echterion #2 üzenetére

    Kis szerencsével kifoghatsz jóárúsitott 5.1-es szettet vagy házimozi erősitőt, amit későbbiekben kiegészithetsz mélynyomó és egyéb hangfalakkal. Én sztereó audiórendszerrel indultam, de a filmes gyüjteményem miatt bövitgettem ahogyan a pénzemből fútja. Tannoy P20 álló frontok, mert ezek a zenehallgatás miatt is kritikusak. System Fidelity center, mert hangban jól megy a Tannoy mellé. Technics sztereót cseréltem le a Yamaha RX-V377 erősitőmre. Ezelőtt Pioneer VSX-323 volt nálam, de rövid ideig használhattam, mert elromlott és visszakaptam a vételárat. A Pioneer-nak vékonyka hangja volt zenehallgatásra és dinamikátlan, mélyhiányosan erőtlen volt a megszólalása. A Denon belépőszinten nem rossz, de jellegtelen hangja van. Ez rock és vokális (énekhangra fokuszált) zenékben zavaró lehet. A Denon AVR-X1000 tipustól felfelé ez egyre kevésbé zavaró, viszont másoknak még az AVR-X2000 zenehallgatásban nyújtott produkciója is kevés, de házimozira tökéletes mindegyik tipusa. Az Onkyo TX-NR414 zenehallgatásra ennél jobban megfelel, de kicsit túlárazottnak érzem az Onkyo házimozi erősitőket. Harman Kardon AVR-151 kicsit száraz hangja és a kinézete miatt kicsit háttérbe szórul a vásárlásnál, kicsit érzékenyebb és lágyabb hangú hangfalakat igényel. Yamaha erősitőket mindig kedveltem házimozira és zenehallgatásra sem rossz választás. Ezeket hallgattam már meg élőben, ahol erre lehetőségem volt. Drágább erősitőkre nem költenék, mert ennél nagyobb hangerőre a legtöbb embernek nincs szüksége. A hangminőség eltérése, csatlakozók és szolgáltatások száma a belépőszintű erősitők között nagy lehet, ezért itt fontos az adott készülékek lekérdezése, esetleg maghallgatása, ha erre lehetőség van.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák