Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DDL

    őstag

    válasz almásrétes #44 üzenetére

    Nem 30cm-es? Nekem úgy rémlik. De mindegy is, mert nem van olyan hangszóró ami 50l-es zárt dobozban jobb lenne, mint az a bolgár csoda. Talán az SBX3040. Vagy az SR széria. De szerintem nem ér annyit a doboz.


    Üdv: DDL

    Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

  • emvy

    nagyúr

    válasz almásrétes #47 üzenetére

    SR-t érdemes belerakni, mert az áll legközelebb az eredeti hangszórókhoz; bár videoton-szerű egy kicsit.
    Szerintem egyébként ne vegyél bele semmit...


    A trafókérdéshez.

    Elvileg a TDA7294 70W-ot ad le 1% THD mellett, és 100W-ot 10% THD mellett, ha jól emlékszem. Ehhez 45V tápfesz kell neki, ha a specifikációkban megadott 35V minimumértékkel tápolod, akkor nem fogsz tudni ennyit kivenni belőle.
    (lehet, hogy nem 100%osak az adatok, ennyire emlékszem).

    Namost. Asszem a 7294-es AB vagy B osztályú cumó. Ennek elvileg sem mehet a hatásfoka 80% fölé. Tehát 70W kimenőnél az erőlködő kb. 90-100W-ot eszik. Emellett a stabkockán is esik kb. 0.7V a szilícium miatt, és még jópár tized a soros ellenállás miatt, tehát mondjuk 45V-os tápnál, 4 A mellett neki is kell 5-8 W. A kondik pedig persze, jól tudják tartani a feszültséget, de 10-20000 uF esetén is 4-5 V-ot esik a csúcsfesz, ha kiveszel belőlük 4 A-t, még 500W-os trafó mellett is.
    Szóval rakjál légyszi mellé legalább 300W-os trafót.
    DDL, miért számoltál 7000-et a hűtőbordára? az nekem soknak tűnik, de lehet...


    Hangfal. Az MNC-től egy dolog miatt ne tessék elszállni: a megadott paraméterek gyönyörűek, olyan ideális dobozméretek jönnek ki, hogy na, csak épp a Qms Qts Qes adatok nem igazán korrelálnak; magyarul hülyeséget ad meg a gyártó. Ennyiben a somogyisok jobbak, ők megadják az egyébként szörnyű adatokat. Tehát MNCből akár még lehet is jó hangszórót összerakni, de rengeteg szívás után, abban nem is érdemes reménykedni, hogy programmal kiszámolom, és jó lesz...szívtam én is vele rendesen.
    Tehát ha vesztek pl. egy 20 centis somogyist, azzal egész szépen kijön egy 32 l körüli doboz, amivel tényleg úgy szól, amire tervezték, tehát nem igazán jól, de elfogadhatóan. MNC-vel viszont vagy bejön, vagy nem...

    while (!sleep) sheep++;

  • Gboy

    csendes tag

    válasz almásrétes #47 üzenetére

    szvsz tök fölösleges kicserélned azt a hangszórót, inkább csináltatsd meg. kb 5000 huf -bó kijön, tekercselik, ha kell membránt is csrélnke. igaz nem olyan lesz, mint az eredeti, de nekem is ilyenek vannak, és nagyon jól szólnak(trance forever!)!

    ja,. és még egy pár szó a fenti erősítő vitához: szerintem ez a sok szakszöveg már rég a kötélre kergette szegény topic indítót. szerintem nem kell itt forrasztgatni, meg számolgatni, ha az ember kezdő az ilyesmiben. én bementem egy zálogházba, vette egy yamaha ax-500 sztereo erősítőt + van hozzá 2db orion hs-501 + egy terratec aureon sky :) és elég ütős a buli. de a régi hangkártyával is fasza volt(cmi8738)

    ''Intel or AMD? - That is the question!''

  • PWR

    aktív tag

    válasz almásrétes #47 üzenetére

    Hello,

    haveromnak csereltünk HS2** (nem emlexem pontosan a tipusszamra, eleg elterjedt egy tipus volt) -ben melynyomot TWM-re, kb 3800Ft/db a 23 cm-es. most en is ilyen melyeket hasznalok sajat keszitesü dobozban. TWM melyei jok (kiveve a 30cm-eseket, nagy ürtartalom kö neki). a 23cm-esek jol szolnak egy kb. 20 literes bass reflex dobozban (vagy zartban is, csak kevesebb mely lesz) es a reflexcsö meretet sem kell szamolgatni, mereteket lehet venni kesz TWM dobozokrol. a többi TWM (közep, magas) eleg gaz. nekem visaton magas van a high end szeriabol, draga de nagyon szepen szol.
    Es EGYALTALAN NEM NEHEZ ÖSSZEHOZNI EGY SAJAT DOBOZT, csak kell egy kicsit barkacsolgatni meg ötleteket venni kesz hangfalakrol meg ott van a ''hangdobozepites'' könyv sok hasznos infoval. sok par hangfalat hoztam mar össze es sok haverom is azokat hasznalja evek ota. minden egyes megepitett hangfal utan tanulni lehet valamit es leközelebb mar kevesebb hibaval csinalod...persze csak ha van kedv es energia az epiteshez es a kiserletezeshez...maskülönben nincs ertelme nekiallni...es az eredmeny hallhato! persze szubjektiv dolog hallas utan megitelni a hangzast, de ha mar töb embernek is teccik?! es pl. hol kapok olyan hangfalat, melynek elölapja 40mm vastag (ha mar 20-as, örülhet az ember, most a 100eFt alatti kategoriakrol beszelek).
    Gboysoft, egyetertek a second-hand cuccokkal, nekem is bevalnak többnyire es 15-20eFt-böl mar rendes cuccokat ki lehet fogni (inkabb maganszemelytöl veszek, ugy megsporolok egy kis zse-t).
    üdv

    Üdv

  • Bogyó bá'

    nagyúr

    válasz almásrétes #44 üzenetére

    Szerintem meg javittatsd (tekercseltetsd, stb. ) meg azokat a bolgár mélyhangszórókat, ugyanis a Somogyi-féle hulladékokkal sokkal rosszabbul fognak szólni, bármelyik (kevlár, stb.) szériát is választanád. Somogyihoz nem passzol a hangváltója, érzékenység és egyég adatok alapján sem.

    Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

  • buszsofőr

    csendes tag

    válasz almásrétes #47 üzenetére

    Túl kicsi? Túl könnyű ? :) Szerintem nem igazán. Amúgy szerintem SPA-ra cseréld, mert annak hasonlóak a paraméterei. Amúgy ha jól tudom van a hangfalakba overload funkció is van benne, aminek meg(kellene) védenie a hangfalat a kivágástól.

  • T-ohm

    csendes tag

    válasz almásrétes #44 üzenetére

    Hali fontos hogy az ellenállás ugyan annyi legyen mint az orionon,

    Az erősítőre írt teljesítményhez képest min30%-kal nagyobb teljesítményű mélynyomó kell és bírni fogja.

    Én személy szerint az Ultimate márkát tertom a legjobbnak az ellenségemnek se ajálnám a sal - somogy termékeket,mert ha veszünk valamit akkor azt egy jódarabig használnánk.

    Tobábbá : Jamo, Pioneer, Macaudio, Climax, Mnc

  • söröskupak

    csendes tag

    válasz almásrétes #44 üzenetére

    Látom itt egyesek nagyon vágják a témát. Lenne egy konkrét kérdésem. Adott egy Orion HS-500-as hangfal, a mélynyomója úgy tűnik, szétment. :( Ez egy 25 cm-es papírmembrános hangszóró, már legalább 20 éve jól működött. Az lenne a kérdésem, hogy mire érdemes kicserélni? Kevlárosra, gumimembránosra? Milyen típusú hangszórót tudnátok ajánlani helyette? Jó lenne ha egy kicsit jobban szólna a csere után.

    Mondom is:
    esszedbe ne jusson ember bármire kicserélni azt a hangszórót (egyébként cca 30 cm)! Tekercseltesd, meg, állítsd vissza eredeti állapotára, és ha nem elég jó, add el 20-25 ehe Huf-ért. Az a cucc még mind a mai napig kuriózumnak számít sokaknak, ami nem is tudom hogy mondjam, valamelyest jogos is, de azért vannak már ugyanannyiért jobbak, csak újabbak. A HS 500 egy legenda, és ennek van ára, nem a fergeteges hangzásnak.

    Ami az előző hozzászólót (5.1 pc-hez...) illeti, Genius HF 4,5,6000 5.1 home theatre, cca 15 ehhe huf. Nem egy világszám, de ennyi pénzzért, és FÁBÓL... Ha van több lojvé, vegyé minőségi hangkarit (cca 5-10000), egyre másra jelennek meg a használt piacon (PH-n is) nevetséges áron tök jó házimozi erölködők, (Yamaha, stb...) nevetséges 25-30 ehe huf-os áron, ahhoz ami egy méter magas "koporsó", van benne két db 16 cm-es hangszóró és állítólag 100 w-os (min), annyira nem lehet gáz. Nehezen veszi be a gyomrom, de elő elő fordul , nem is ritkán, itt is expresszen 5.1 normális hangfalszett, frankó hangfalakból 25-ehhe HUf-ért. Lehet hogy én vagyok a hülye, de egy SPDIF kábel, koax, vagy optikai, meg ezek a cuccok oscsá... megint az hogy ez nekem 50-60-ezer + külféle kábelek, és teljesértékű a cucc. PC mellé, több mint pazar... Ha ennél többet akarsz, nyúljál zsebbe, de mélyen ám!!! Bár az sem annyira rossz:
    Marantz házimozi vas, valamikor összá ezze volt, most használtan nyócvan, és megragad ezen az áron, szal ha több kettőnél, jól ki tudsz szállni belőle. Jófrontokat, azért már kaphatsz 50 körül, center tizenpárezer, háttér, hát ahogy érzed 16-20 ehhe, csak vigyázz rá mit veszel, nem jó az ha nagyon elütnek egymástól az egyes láda típusok, legjobb ha azonos márka.
    Szomorú ez, de nem éri meg építeni hacsak nincs sok lojvé, yo anyag, és egy nevesebb kitted...
    Kösz a figyelmet...

Új hozzászólás Aktív témák