Új hozzászólás Aktív témák

  • emvy

    nagyúr

    válasz almásrétes #47 üzenetére

    SR-t érdemes belerakni, mert az áll legközelebb az eredeti hangszórókhoz; bár videoton-szerű egy kicsit.
    Szerintem egyébként ne vegyél bele semmit...


    A trafókérdéshez.

    Elvileg a TDA7294 70W-ot ad le 1% THD mellett, és 100W-ot 10% THD mellett, ha jól emlékszem. Ehhez 45V tápfesz kell neki, ha a specifikációkban megadott 35V minimumértékkel tápolod, akkor nem fogsz tudni ennyit kivenni belőle.
    (lehet, hogy nem 100%osak az adatok, ennyire emlékszem).

    Namost. Asszem a 7294-es AB vagy B osztályú cumó. Ennek elvileg sem mehet a hatásfoka 80% fölé. Tehát 70W kimenőnél az erőlködő kb. 90-100W-ot eszik. Emellett a stabkockán is esik kb. 0.7V a szilícium miatt, és még jópár tized a soros ellenállás miatt, tehát mondjuk 45V-os tápnál, 4 A mellett neki is kell 5-8 W. A kondik pedig persze, jól tudják tartani a feszültséget, de 10-20000 uF esetén is 4-5 V-ot esik a csúcsfesz, ha kiveszel belőlük 4 A-t, még 500W-os trafó mellett is.
    Szóval rakjál légyszi mellé legalább 300W-os trafót.
    DDL, miért számoltál 7000-et a hűtőbordára? az nekem soknak tűnik, de lehet...


    Hangfal. Az MNC-től egy dolog miatt ne tessék elszállni: a megadott paraméterek gyönyörűek, olyan ideális dobozméretek jönnek ki, hogy na, csak épp a Qms Qts Qes adatok nem igazán korrelálnak; magyarul hülyeséget ad meg a gyártó. Ennyiben a somogyisok jobbak, ők megadják az egyébként szörnyű adatokat. Tehát MNCből akár még lehet is jó hangszórót összerakni, de rengeteg szívás után, abban nem is érdemes reménykedni, hogy programmal kiszámolom, és jó lesz...szívtam én is vele rendesen.
    Tehát ha vesztek pl. egy 20 centis somogyist, azzal egész szépen kijön egy 32 l körüli doboz, amivel tényleg úgy szól, amire tervezték, tehát nem igazán jól, de elfogadhatóan. MNC-vel viszont vagy bejön, vagy nem...

    while (!sleep) sheep++;

Új hozzászólás Aktív témák