Új hozzászólás Aktív témák

  • @aMoRF

    tag

    Végigolvasva a topicot hozzátennék egy két dolgot. Én is hasonló cipőben járok, jártam. Hangfalat magam épitettem (Sub ladat). Én a Somogyis hagszoróktól kicsit ockodom. Ezért az M.N.C. hangszorok mellet tettem le a voksot. Nem tul drágább.
    25cm Öntvény alu kávás (ForEver) hangszoró, papir peremes. 9.800.- fával...
    Bár ezt a hagszoró tipust eredetileg autó HiFi technikához fejlesztették szobába sem rossz. (talán kicsit kopogosabb a hangja mint egy gumiperemesnek de van belöle az is BigBull néven) de azért esett rá a választás mert ''pofával'' lefele van beépítve és féltem, hogy idővel nem tartja meg a membránt a gumiszél. A doboz 2-es MDF lap gyári tervek alapján. (ugyanis minden M.N.C hagszorohoz van gyári dobozterv:) ) (ja egy 2utas hifi doboz kijön 8e böl mindennel M.N.C alkatrészekkel kalkulálva ami jól szol!) A bélés Hangcsilapító szivacs. Lehet venni táblákban kb. 600 pénz. 60cmx40cm Az egész pasziv doboz mindenel együtt 15e.
    Erősítö már kicsit huzosabb darab. Kezdetnek egy kiszuperál aktiv sub láda paneljével hajtom 50W zenei.... szinuszos 30w körül PC-hez bőven elég. Magam akartam építeni egyet de beláttam nem igazán éri meg. Ahoz hogy jó szub erősítő legyen kell egy kroszover ami az erősítő bemenete előt vágja a hangot, hogy az erősítő csak a kivánt frekvencia tartományt erősítcse. (Végfok után nem érdemes mert ebben az esetben sok teljesítmény vész el a hangváltón kb. 20-30%is)
    Meg egy pl 100W-os erősitőhöz toroid trafó dukál ami lead + - 35V-ot. kb csak egy ilyen trafó 15e plusz az erősítő panel ami nem is olyan sok kb 5e. De akkor még ott van a hiba lehetőség. Ha valamit elszur az ember és füstöl a rendszer. Leég a trafó vagy kipurcan a végfok. Ami egy kezdő esetében velószinü lehet. Szoval 30e böl öszeraksz egyet.. de enyiért kapsz is... :)
    Az meg hogy csöves vagy fet-es nem taglalom mert elötem mások ezt már megteték. Én csak bologatok, hogy igazuk van!

    Ezek a saját tapaszatalataim és gondolataim amit meg akartam osztani veletek.

    A cél szentesíti az eszközt, de csak úgy, ha elérik.

Új hozzászólás Aktív témák