Új hozzászólás Aktív témák

  • dark bit

    tag

    Üdv!

    Asszem hozzászólok ehhez a topichoz. Már kb 8-10 hangszórót építettem, a számítógépemből is azokon keresztül hallom a zenét.
    Tulajdonképpen a leg igényesebben így jutsz hanghoz, nomeg így lessz a leghangosabb is.... hehe.
    A lényeg, hogy a müanyagházas pici hangszórók amiket a boltból vehetsz erősítettek (az egyik nehezebb a másiknál). De ha építessz magadnak akkor neked kell gondoskodnod az erősítésről.
    Nekem ez úgy van megoldva, hogy egy jack - RCA konverter kábel becsatlakozik a hankártya kimenetéből az erősítbe és onnan az erősítőből somogyis jó vastag kábeleken a hangszórókba.
    Én nagyon sok somogyis hangszórós konfigot építettem. Nem nehéz hangfalat építeni, csak munkás vannak programjaim amik kiszámolják a hangszóró karakterisztikáját és ehhez adnak egy láda tervet, de kicsit módosítani kell.
    Az impedanciával ne törődj, annyi ohmos a hangtechnikád ahányas az erősítő, mert ehhz kell igazítani a hangszórókat, amíg nincs erősítőd addig ez ne érdekeljen.
    Erősítő ügyében nézz körül a Király utcában (Budapest) ahol rentgeteg műszaki zálogház közül válogathasz, bagóért elhozhatsz nagyon jó kis rádiós vagy sima erősítőket.
    Ha ez megvan akkor kezdhetsz a referencia impedanciájának és teljesítményének megfelelő hangfalakat építeni.
    Ha gondolod én segítek neked építeni hangfalakat... már van benne jártasságom
    :))

    És szerintem a Somogyi nem szar. Olcsó, és ehhez mérten nem is olyan minőségi mint egy jobb cucc mondjuk M.N.C vagy egy Magnat, de ez a wattban mutatkozik meg főleg. a +22 000 frekis tartományt meg úgyse hallja senki... ez tény

    d[-_-]b Cool Walley

Új hozzászólás Aktív témák