Új hozzászólás Aktív témák

  • Xpod

    addikt

    Üdv

    Ezt a topicot részben öncélúan hoztam létre. A ''Tápokról alaposan - mélyvíz'' mintájára.
    A számítógépes hálózatokkal foglalkozó szakemberek segítségét kérem.
    Álatalánosságban lene szó WLAN és LAN hálózatokról, gondolok itt titkosításokra, topológiákra, adatátvitelre, védelemre stb.
    A topic indítása részben azért is fogalmazódott meg bennem, mert már untam a különböző külföldi lapok fordítgatását, ha valmi érdekelt és most, hogy a projekt munkámat írom elég sokmindennek utánna kell néznem és valszeg a szakdolgozatnál ismét hasonló cipőben járnék. De úgy érzem ez a téma esetleg többeket is érdekelhet.

    Kérdésem is lenne természetesen, most így elsőnek, milyen WLAN titkosítások léteznek, és ezekből melyiket használják, melyiknek mi az előnye-hátránya.

    Valamint milyen szolgáltatásbeli különbségek lehetnek WLAN kártyák, accespointok között.

    Néhány hasznos információ a hálózati kábelekről:

    alap vezetéksorrend (patch kábel esetén mindkét oldal így nét ki, a csatlakozó ''hasát'' nézve, az érintkezők felénk, felfele állnak):
    narancs-fehér
    narancs
    zöld-fehér
    kék
    kék-fehér
    zöld
    barna-fehér
    barna

    crosslink kábelnél az 1-3 és 2-6 vezetékek fel vannak cserélve, tehát:
    zöld-fehér
    zöld
    narancs-fehér
    kék
    kék-fehér
    narancs
    barna-fehér
    barna

    a hálózatos forgalom csak a narancs és a zöld érpárokon megy, a középső eredetileg telefonnak van fenntartva, a barna pár funkciója (számomra) ismeretlen.

    kategóriák, sebességek:

    cat3: 10Mbit/s
    cat4: 20Mbit/s (ritka)
    cat5: 100Mbit/s


    (folyt. köv, mondjátok, mi kerüljön be.)

    a hozzászólást ngabor2 szerkesztette 2006. 11. 15-én 12:47-kor

    Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

Új hozzászólás Aktív témák