Új hozzászólás Aktív témák

  • illjo

    Topikgazda

    FingR86 fórumtársunk engedélyével megosztom a gms mók tapasztalatait, amit a p40 pro topikban tett közzé. A topikot ajánlom erősen, mivel nem csak modell specifikus hsz eket tartalmaz, hanem általános érvényűeket is, amelyek több huawei modell esetében is értelmezhetőek.
    Fórumtársunk továbbvitte a gms mókot és megcsinálta a gms mók után is fennálló push problémákra adb és icebox útján a gsf (google service framework) fagyasztását. Ami pushokkal kapcsolatban az értesítéseken túl nagyon fontos, bár a leírás nem tartalmazza, megoldás más fórumtárs tapasztalata szerint pl az otp simple appal történő nfc, érintéses fizetés problémára is.
    Szóval:
    'leírnám a tapasztalataimat a telóval, hátha valaki talál benne fontos dolgot magának
    pár napig voltam GMS nélkül, de nem tudtam teljesen megbarátkozni a helyzettel, így indult a GMS hack. Indult volna, ugyanis ami mindenkinek működik „googlefier” nekem háromszori nekifutásra sem működött. Minden egyes alkalommal amikor vmi hiba csúszik a dologba, szinte lehetetlen helyre hozni, és csak a gyári visszaállítás kezdés elölről. Aztán megcsináltam az ICTFix féle Solution 1 / solution 3 verziót: Update 12/30/2020 APK Combo Install . Azonnal működött minden. Mivel a googlefier felrakásakor azt hittem, hogy azért van gáz mert a youtube fiókomhoz nem gmail hanem hotmail tartozik, ezért azt nem adtam hozzá az elején. A 3 email címemből csak a 2 gmail címet adtam hozzá menet közben, és amikor sikeresen végig mentem minden lépésen, akkor jött a Solution 4: Add Multiple Google account. Simán hozzá tudtam adni utólag a hotmail fiókomat is. Outlook és a hozzá tartozó Authenticator tökéletesen futnak, jönnek az értesítések. Hiányzott a push értesítés, ezért neki álltam a fagyasztásnak Icebox-al QueenSoft orosz videó szerint. Framework fagyasztva, aztán Push notification teszter végig csinálva. Új OTP (beta) alkalmazás hibátlanul megy, push értesítésekkel. Igaz ezek csak 24 óra után jöttek meg, mert az otp rendszernek kellett ennyi idő h regisztrálja az új készüléket. Gmail értesítések alap esetben hébe-hóba jöttek, de erre meg tökéletes megoldás a Macrodroid. Mivel nem a gmail az elsődleges használatban lévő fiókom, így simán elég nekem a 30 percenkénti sync frissítés. Facebook/messenger hibátlan, Paypal és Revolut és Simple is dobálja a push értesítéseket. Mivel az egészet 2 lépéses downgrade-el kezdtem így miután minden jónak éreztem 2 lépéses OTA frissítés követett vissza EMUI 11-re. Macrodroid tökéletesen működik itt is. Néha a fő gmail fiók névjegy szinkronizálása nem fut le, valószínűleg a rengeteg telefonszám miatt, de pár naponta sikerül neki szóval ez így nem vészes. Egy kis macerám volt még a vanced youtube-al, mert a progi dob egy hibaüzenetet egy ismer bug-ról, h először csak a 15-ös verziót telepíti ott be kell jelentkezni, és csak aztán frissíteni 16-ra. Na azt én figyelmen kívül hagytam és nem tudtam napokon keresztül bejelentkezi huawei fiók használatával sem. Tegnap újra raktam az egész manager programot és újra feljött a hibaüzenet amit el is olvastam és meglett a megoldás. Fagyasztott framework-el is pillanatokon belül pozícionál a GPS Státusz app rengeteg zöld műholddal akár házon belül is. Szóval a GPS sem problémás. Így jelenleg nincs Play Store, de lusta voltam még arra is h egy Aurora Store-t feltegyek, nekem tökéletes a Petal Search/AppGallery páros is. Egyelőre azt mondanám közel 100%-os számomra a rendszer. Remélem nem maradt ki semmi.'

    [ Szerkesztve ]

    https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák