Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Atlantis

    veterán

    válasz buci #32 üzenetére

    Fogalmam sincs, szerintem semmi ,nézd meg a mértékegységrendszereket és más beállításokat a sablonon belül. Én a cégnél saját sablont csináltam, mind a modellezésre, mind a rajzlapformátumra(céges darabjegyzék, tételszámozás, szövegmező, stb...) A Default mértékegységek is állíthatók.

    A config.pro-ba be kell írni:

    pro_unit_length UNIT_MM
    pro_unit_mass UNIT_Tonne

    Ezen kívül a mértékegységrendszert célszerű a alapból, a sablon modellezési fileokban a mmNs-re állítani, így a rendszer alapból, a modellezéskor ezt veszi alapból. Ebben a mértékegység-rendszerben a tömeg tonnában, az erők N-ban, a hosszméretek pedig mm-ben, az idő pedig másodpercben van mérve. Mindenképp ezt ajánlatos használni, mert a rendszer az esetleges statikai számításoknál, elemzéseknél így fog helyes eredményt adni, ha a tömeget kilogrammra állítjuk, akkor az erőt nem N-nak fogja venni és borul minden. Na, de minden titkomat nem adom ki...;];]

    Nem olyan bonyolult...:) csak először.

    >>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

Új hozzászólás Aktív témák