Új hozzászólás Aktív témák

  • Atlantis

    veterán

    válasz Ptomi #171 üzenetére

    buci kolléga jól mondta, először kell az építőelem, majd indítani a tükrözést/forgatást. Igazából attól függ, hogy mi a szándékot az adott építőelemmel később, én néha szoktam vázlatszinten tükrözni(pl.: egy-egy kivágást), bár sokkal gyakrabban modell szinten. Igaz, a tükrözést magát is ritkán használom, vannak bugjai a feature-nek a ProE-ban, így összeállítás szinten soha nem használom, alkatrész-szinten inkább, de ott is ritkán.

    Lépcsős metszet: View Managerben/Xsec fülön új metszetet kezdesz készíteni, majd az Offset pontot választod és a helyzettől függően a Both side/One side opciók közül egyiket. Ezután vázolnod kell a ''lépcsőt'', tehát lényegében itt adod meg az eltolást. Ezt egy olyan síkra vázold, ami merőleges a kívánt metszet síkjára. Innentől pofon egyszerű, ha kész a vázlat, leokézol mindent, megnézed, megfelel-e az eredmény, majd irány a rajzkörnyezet. Remélem, érthető voltam.

    >>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

Új hozzászólás Aktív témák