Aktív témák

  • Peppe96

    csendes tag

    Sziasztok!

    Lenne pár problémám, örülnék ha végre így több év sz*pás után sikerülne végre megjavítani...
    Kezdem azzal hogy van 4 gép összesen a háztartásban, abból 3 gépen Windows 7 Home Premium 64bit fut (van amin engedte aktiválni eredeti kóddal van amelyik DAZ laoderrel van aktiválva), mindhármon magas a seek error rate a hddken. Van az enyém ami Windows 10 Home 64bit 1703 verziójú, lehető legfrissebb, leteszteltem minden hardvert, semmi probléma nincs.
    Térjünk akkor a problémákra. Ami mindegyik gépen jelentkezik az a youtube videó akadozás, körülbelül 0.5mpre akad meg csak a kép, 2 vagy 5mpig géptől függően. Az én gépemen van még ritkán kerregés is a hangfalból, Kaspersky vírusirtóval ez a kerregés gyakorivá válik, ezért egy jó ideje nem használom, több újrarakás is volt Kaspersky óta, így nem hagyhatott maga után semmit. Ami infót tudok vagy nem felejtek el azt leírom, bármi kérdés van hogy tudjatok segíteni nyugodtan írjátok le. Microsofttal felvettem a kapcsolatot ő azt szajkózta 10 percig hogy régi a BIOS verzióm ezért kisebb a teljesítménye, mikor írtam neki hogy 4 gép van, Windows 7 is van, nem reagált semmit.
    Mióta kinyomtam a gépemen a fast bootot azóta a Windows gombra, keresőre és Feladatnézetre nem reagál, Gépház sem jön be, tálcai ikonok nem jönnek be, ha odahúzok egy új ikont minden eddigi megjelenik ott, addig nem. Az igaz hogy ha a fast boot be van kapcsolva akkor nem tudja a Windows frissíteni a fájlokat, mert az egyfajta hibernáció? Ha nem akkor megpróbálom visszakapcsolni, ha bejön...

    Konfigok:
    1.
    Dell Optiplex 760 [link]
    E7400 van benne, 4x512MB RAM, többit fejből nem tudom, de ott a leírásban.
    2.
    HP Pavilion g6-1003sh [link]
    6GB RAM, a többi az ami a leírásban.
    3. [link]
    4. [link]

    Drivereket Win10en hagyom hadd rakja fel, majd manuálisan felrakom a hang és VGA drivereket. (realtek.czről win8 64bit driver, nvidia.com 382.05) Win7en mindet én rakom fel, szintén gyártó oldaláról (főképp intel.com).
    Tört programból kizárólag Microsoft Office van és 2-3 játék, minden más eredeti. Az alábbi vírusirtók voltak fent, minddel ugyanez, sőt, valamelyik lassítja a netet:
    Windows Defender (később bitcoin miner került bele ezért akadt minden, azóta újra lett téve, akkor pedig malwarebytes törölte belőle)
    Avast Antivirus, Internet Security (lassú net)
    Kaspersky Internet Security, Total Security (még lassabb net mint a többivel, még több kerregés, kékhalál)
    Bitdefender Antivirus, Internet Security (lassú net)

    A segítséget előre is köszönöm.
    Bármi infó kell még csak szóljatok.

    UI: Nem találtam ilyen topikot, bocs ha feleslegesen nyitottam.

Aktív témák