Új hozzászólás Aktív témák

  • zhit86

    csendes tag

    válasz Lewzke #14 üzenetére

    A fő baj az, hogy ezen limitek miatt a gyártók és a tágabb társadalom prekoncepciói is berögzülnek (még szerencse, hogy az asztali gépek rugalmasak manapság is) :W

    Arra gondolok, hogy a gyártó, a boltos, a szülő stb. úgy gondolja, hogy "á ennek erre jó egy gyöngébb, kis ramos gép is", vagy "aki komolyan dolgozik a géppel az úgyis meg tudja venni a drágát is".

    A baj csak az, hogy ezzel pl. egy fiatal (gyerek, tinédzser, egyetemista) el van vágva attól, hogy idejekorán kockulni kezdhessen. Én anno gimnazista koromban pl. foglalkoztam már ezzel-azzal (fejlesztőrendszerek, 3d modellezés, virtuális gépek stb., nézegettem, tanulgattam).

    Olyan gépen, ami az akkori korszínvonalon is alsó kategóriásnak számított (kis cerkás gép). Az, hogy a gyenge gépbe tudtam legalább plusz ramot rakni/venni (zsebpénzből) sokat segített, ha nem lett volna ilyen lehetőség, akkor lehet, hogy nem is indulok el IT irányba és most hegedűművész lennék :D

    Nem mondom, hogy most a fix 8 GB RAM miatt nem lesz IT-s ember sehol, de egy kicsit az ilyesmi is számíthat hosszú távon.

Új hozzászólás Aktív témák