Új hozzászólás Aktív témák

  • Per Degaton

    tag

    Sziasztok!

    Elég furcsa problémám van, leírom hátha tud valaki valami megoldást rá.

    Jelenleg egy Acoustic Research UA1 DAC-ot és egy Myryad Z40 fejhallgató erősítőt használok.
    És nagyon úgy néz ki, hogy a Z40 bizonyos nagyon "erős" hangoknál átmenetileg kikapcsol, illetve elveszi a hangot egy olyan 5-10 másodpercre, aztán utána visszajön és megy tovább rendesen.

    De csak akkor ha bizonyos hangerőnél nagyobbat kellene kiadnia, viszont nem kell hozzá extrém hangosra feltekerve lennie, normál hangerőnél már csinálja, csak halknál nem.
    Zenéknél még nem csinált ilyet, de pl játékoknál csatajeleneteknél mikor zene, robbanás stb egyszerre van akkor gyakran, illetve filmeknél is előfordul, azoknál rádásul fixen, tehát ha egy résznél kikapcsol, akkor ugyanakkora hangerővel mindig kikapcsol ott.

    Amiket eddig kipróbáltam:
    - windows hang beállítások, de nem ért semmit
    - másik lejásztó filmnél, de mindegyiknél csinálja
    - átdugtam másik USB csatlakozóra az UA-1-et mert először a DAC-ra gyanakodtam, de így is csinálta.
    - három fülessel megnéztem, ugyanaz a helyzet mindnél
    - az UA-1-re dugtam közvetlenül a fülest, így nem csinálja. (Természetesen sima alaplapi hangkártya+hangszóró kombóval se.) Innentől vagyok biztos benne, hogy a Z40 a gond.
    - gain low és high állásban, mindkettővel csinálja
    - mindkét füleskimenetével próbáltam, mindkettővel csinálja
    - a Z40 másik bementével kötöttem össze a DAC-ot, de így is csinálja
    - másik DAC-cal kipróbálva is fenáll a probléma
    - viszont ha másik erősítőt kötök az UA-1-re akkor semmi gond (SAP-8)

    Itt van egy videó, ennél kb 0:16-nál pl fixen elmegy a hang: [link]
    Bár itt jóval hangosabbra fel kell tekerni hozzá, kifejezetten hangosra, míg a ugyanennek letöltött verziójánál normál hangerőnél is elmegy.

    Van valakinek valami ötlete, hogy mitől lehet ez? Iszonyat idegesítő...

    (Amúgy ezt leszámítva mindkét cucc tök jó, köszönöm Bodznak, hogy ajánlotta őket :) )

Új hozzászólás Aktív témák