Új hozzászólás Aktív témák

  • birno

    addikt

    Mar regota akarok irni egy kis osszefoglalot a nalam jart erositokrol, vegre szantam ra egy kis idot.
    Mindegyik egy Emotiva XDA-2 DAC-rol volt hajtva, ami USB-vel csatlakozott a gephez.
    A fejes egy DT990 Edition, 600Ohmos volt.

    Heed Canalot
    Annyira nem gyozott meg, szepen, tisztan szol, nem erezheto, hogy esetleg tul sok mely lenne vagy karcos lenne a magas, kellemesen testes, de valahogy nem eleg nagy a ter, sokszor kozepre mar nem jutnak el a hangok.
    Ha mondjuk a fules ket vege kozott reszt vesszuk 100%-nak, akkor azt lehetne mondani, hogy kb. jobb es bal oldalt 30-40%-os lefedettseg van mindket oldalt s a kozepso 20-30-ba mar csak gyengebben jutnak el a hangok, nem all ossze rendesen.
    Valahogy lecsokkenti a DAC altal letrehozott teret.
    Viszont ezzel volt a zenenek leginkabb sulya, szoval rock/metalra kivalo lehet.

    Violectric V100
    V100 magaban, mint DAC+erosito egyertelmuen gyengebb, mint az Emotiva DAC+V100 erosito paros, tompabb, laposabb.
    Paroskent joval gepiesebb, huvosebb, mint a Canalottal volt, kicsit sulytalanabb is, talan legiesebb, a magasak jobban kihallatszanak, viszont a ter szerintem jobban erezheto, most nem volt vele semmi problemam.
    Valoban eleg atereszto, kb. a DAC hangjat adja vissza szinezes nelkul.

    X-Szekeres II, ALPS Blue poti, OPA Green + tapszuro
    Elsonek tapszurovel egyutt probaltam ki s ami azonnal egy nagy pozitivum volt, hogy nem szol bele a DAC-nak a terebe, hagyja szepen ervenyesulni, ennek kifejezetten orultem.
    Ad egy kellemes testesseget a zenenek, ami az Emotiva integralt erositojebol hianyzik, kicsit visszafogja a DT 990 karcossagat, bar ez szerintem abbol adodik, hogy a magas tartomanyt nem emeli ki annyira, a melye viszont nekem egy nagyot picit sok, bar mintha ez csak a tapszurovel egyutt lenne ilyen, anelkul szerintem lagyabb, de mintha a testesseg is kisebb lenne olyankor.
    Ami miatt nekem nem igazan jott be, hogy neha olyan szurke hangja van, mintha egy fatyol lenne hangszereken.

    CK2III
    Ez nekem mely orientaltnak tunik s elegge ra is telepszik a tobbi tartomanyra.
    Valahogy kb. minden zene ugyanugy szol vele, nagyon egysikunak tunik.
    Nem jott be, nem is hallgattam tul sokaig.
    bkercso fele X-Szekeres II egyertelmuen jobb valasztas.

    Champ
    A ter itt is rendben van, a magasai erosebbek, neha picit zavaro a DT 990-el, a kozepe jobban ki van emelve, mely visszafogottabb, egy kis testesseg azert meg raferne.
    Viszont ezzel elobb a zene, mint a tobbivel, ami gondolom a vilagosabb hangzasnak koszonheto.
    Nagyon reszletes, minden aprosagot kihallani, neha mar tul sok is talan.
    Jazz, blues, classic-hoz ajanlottabb szerintem, elektronikussal meg jo, de egy metalhoz mar tulzottan szellos, hianyzik az utosseg belole.

    DIY csoves OTL, egyelore nincs neve
    Elso csoves amit hallottam. :)
    Meglepoen kellemes hangja van, leginkabb a Champ-re hasonlit, amiket ott leirtam, kb. mind igaz is.
    Ennek tobb a melye, nem sokkal, igy pont kellemes, elvezheto marad.
    A magasakra pedig mintha kerulne egy kis elsimitas, nem annyira eroteljesek, ami a DT990-hez nagyon is jol jon.
    Osszessegeben szerintem megeri az arat.
    S nem utolso sorban, DIY-hoz kepest szerintem nagyon jol nez ki, szepre megcsinalta a srac, ami eleg ritka.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák