Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz matyi94 #25016 üzenetére

    "Elvileg azert akartak veluk kifizettetni a teljes osszeget, mert rajottek, hogy hamisitvany."
    De ha egyszer rájöttek, hogy hamisítvány, akkor mi alapján akarnák kifizettetni az eredeti árának megfelelő vámot? Vagy akkor ez úgy működik, hogy ok hamisítvány, de ha kicsengeted az összeget akkor legálissá válik? Ha ez tényleg így van, akkor az elég érdekes dolog és rengeteg kérdést vet fel. :B

    contaxg: továbbra sem értem, hogy hogyan tehetik azt meg, hogy ne a tényleges érték alapján vámoljanak? Hiába néz ki katalógusból egy terméket, ha egyszer az amit vámol az nem az, hanem más típusként jön be az országba. Ez ilyen "Nike" és "Naki" esete. Mi alapján dönti el, hogy mi a hamisítvány és mi a "csak hasonló" termék. Van erre valami szempontrendszer kidolgozva? Vagy attól függ milyen napja van a vámosnak? Mert ugye az egyik termék mondjuk Nike a másik meg Neki. Ugyanaz a termék? Nyilván nem. Akkor mire fel árazná be a Nakit a Nike márkás termék ára alapján? :U

    Ezek csak ilyen költői kérdések amúgy..... Lehet túl naív vagyok és az meg biztos, hogy nem vagyok vámos. :D Mondjuk nekem még nem is volt problémám vámolással, pedig elég sokat rendelek külföldről.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák