Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz MC Pite #922 üzenetére

    Én feltettem tegnap X-A1-re az új firmware-t ami pontosabb AF-et ígér. Mivel a pontossággal nem, csak a sebességgel volt eddig is gond, ezért különösebben nem vettem észre semmi különbséget. De ez is 36 megás volt.

    Amit én változtatnék:

    A tárcsák funkciójának felcserélhetősége nekem fontos lenne. A hüvelykujjamhoz közelebbi tárcsa állítja a blendét, míg a felső a záridőt. Mivel én mindig full manual módban használom, ezért a zársebességet sokkal sűrűbben állítom, mint a rekeszt. Kényelmesebb lenne fordítva.

    Hiányolok videózás közben egy halom funkciót. Ugyebár nincs manuális vezérlés felvétel közben és ami még feltűnt, focus peaking sem. Az egy dolog, hogy a Fujifilm nem akar ezekből videós gépet csinálni, oké, ezt már elfogadtam. De a manuális vezérlés és a focus peaking nem tudom miért nem érhető el felvétel közben. Ezek simán pótolhatók egy FW frissítéssel.

    A beépített vaku kompenzációja csak menüből állítható. Még Fn gombra sem programozható. De mivel Fn gombra amúgy sem raknám (az az ISO bérelt helye) ezért jó lenne ha a Q menübe bekerülne.

    Apropó Q menü: Jó lenne ha át lehetne szabni a saját szájízem szerint. A legtöbb benne szereplő beállításra nincs szükségem, de sokat meg betennék ide (például az előbb említett vaku kompenzációt).

    Azt hiszem az első két nap után ennyi észrevételem van, már amit szeretnék a következő FW frissítésben látni. :D Ezektől eltekintve csípem a kis dögöt.

Új hozzászólás Aktív témák