Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz FEDman #9041 üzenetére

    Unalmas, de ennek ilyennek kell lennie. Butítanak majd a kezelőszerveken (Lock pöcök egyik tárcsán sincs, meg a pletykák szerint ISO tárcsa sem lesz), kicsit unalmasabb formát kap, elveszik az időjárásálló szigetelést, kicsit öregebb EVF-et kap, kicsit visszafogják még itt-ott és kész az olcsósított X-T1.

    De, hogy érzékeltessük mennyire szubjektív a szép design: Hiába fikázta le eddig mindenki, nekem tetszik.

    Amúgy meg érdekes és messzire vezető téma, hogy 50 évvel ezelőtt mit tartottak szépnek. Nem tudom éltél-e abban az időben, amikor azt a bizonyos Zenit gépet piacra dobták, de nem lennék benne biztos, hogy akkoriban rondának tartották. Én nem éltem még, de a nagypapámnak volt is egy Zenit TTL gépe (csak az ezüst volt és cirill betűs) és az volt a kedvence. A mai retro divatban azért vastagon benne van a mai design standard és ízlés is, ami rendkívül szelektíven működik. Nagyon pörög a Leica-like rangefinder meg a korai SLR, de nem csak ezek a formák léteztek, de szerintem ezt pont nem neked kell magyaráznom. :)

Új hozzászólás Aktív témák