Új hozzászólás Aktív témák

  • FEDman

    addikt

    Elég heves viták zajlottak itt korábban, hogy mekkora szerepe van a Fuji gépek remek teljesítményében az X-Trans technológiának. Akkor azon az álláspontom voltam, hogy az X-Trans egy jó dolog, de nem feltétlen ezen múlik a Fuji remek teljesítménye. Már a sima X100 is remekül teljesített pedig az még nem volt X-Trans.
    Szóval ez az új technológia inkább tűnt kicsit másnak, mint egyértelműen jobbnak. Mintha egyszerűen csak a Fuji egy kicsit más úton haladva érné el ugyanazt. :)

    Persze ezzel nem értett mindenki egyet így kifejezetten örültem az X-A1 megjelenésének és alig vártuk, hogy azonos generációs szenzorral ellátott Fujikat össze tudjuk vetni X-Trans-szal és anélkül.

    Nos azóta itt van, Raw-ról már ejtettünk szót, de a szeretett Fuji Jpeg-ekről már annál kevésbé. Vagy legalábbis én nem nagyon tudtam rá első körben mit mondani.

    Ez elsősorban azért lehetett, mert őszintén szólva a várakozásaimmal szemben nekem nem tetszettek az X-A1 által gyártott Jpeg képek. Bár Fujisan nagyon ügyesen, de ettől függetlenül nagyon durván zaj szűrtek és még durvábban élesítettek. Ez így nekem nagyon nem jön be.
    Amiért eddig ezt nagyon nem hangoztattam az pedig azért volt, mert ilyen eltérő alapbeállítások mellett képtelenség korrektül összevetni őket.
    Ráadásul az X-A1 nem csak zaj szűrtebb alapból, de kevesebb zajt is mutat az X-Trans szenzoros társainál így gondoltam ebből még bármi kisülhet.

    Eddig vártam egy olyan tesztre ahol vázban visszaveszik a zajszűrést és az élesítést és ha csak részben is, de itt az első ilyen.

    Lejjebb pörgetve van egy iso sor összevetés az X-A1 és az X-M1 között. Az első adag összevetés minimumra lehúzott zajszűréssel készült, a második eresztés pedig standard beállítások mellett.

    Kiragadtam kér részletet az iso6400-as képekből, balról jobbra:

    X-A1 NR standard _ X-A1 NR -2 _ X-M1 NR -2

    Jól látszik, hogy alap beállítások mellett milyen lelkesen szűr az X-A1, de az is jól látszik, hogy ezt a szűrést gyönyörűen vissza lehet venni a vázban és a végeredmény is baromi jó!

    Ami pedig az X-M1-gyel való összevetést illeti, nos én itt túl sok előnyét nem látom az X-Trans-nak. Talán a szemcsézettség az X-M1 esetében kicsit kevésbé kemény, de ha az X-A1-en nem csak a zajszűrésből, de a durva élesítéséből is visszaveszünk egy kicsit akkor végképp értelmezhetetlenné fog zsugorodni a különbség. :)

    Szerk.
    A fórum motor tömörítése kicsit beleharapott az ábrákba, de a lényeg talán így is látszik, aki ennél többre vágyik az a linken megtalálja a képeket eredetiben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák