Új hozzászólás Aktív témák

  • MC Pite

    veterán

    válasz MC Pite #514 üzenetére

    Közkívánatra az AF videó:
    Nem túl jól sikerült AF videó(sem a 808, sem az X10 nem megy a mf/ael videózás közben), de a lényeg látszik. 35-össel és a 18-55-el.

    Beltér, egy 15W-os energiatakarékos izzó, meg pár candellányi rejtet világítás 3,6 méter magasan, magyarul kevés fénynél.
    Ami nem látszik olyan jól: Homogén felületeknél huntól egy kicsit, de szerintem nem vészes. Korábban mikor fókusz sebességről volt szó, picikével a T17-50 2,8 alá lőttem be, de egy leginkább egymáshoz mérve tűnt fel, ha nem konkrétan teszteltem volna éppen őket, azt mondanám hogy ugyanolyan gyors. Tele állásban kevés fénynél nem túl acélos a 18-55, célszerű addig nyújtózkodni amíg a gyengécske af lámpa fény ér (28mm 3,2 még egész használható). Persze olyan kevés fénynél fixet kell használni, de ez más kérdés. Mindenesetre a nikon af fénye agyonverte a fujiét.

    Még kevesebb fénynél EVF frissítés meg AF próba, a kisasztalon viszonyításnak egy gyertya ég!
    [link]

    +1, amikor már éjellátóként működik az EVF (viszonyításnak a 808assal is körbenézek a végén, ami a kompaktoknál jobban lát sötétben, úgy tessék szemlélni!): [link]
    Egyszer ennyi fényél sem az X10, sem a 808 nem frissít elég gyorsan, kicsit lassabb a videón a kereső mint élőben.
    Másodszor már kisasztalos videónál is lófütty sem látszik OVF-el, úgyhogy mondhatjuk hogy szaggat az evf képe, de lesz@rom :D

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Új hozzászólás Aktív témák