Új hozzászólás Aktív témák

  • Freddy76

    addikt

    válasz TayRol #616 üzenetére

    Uhh, Roli, te kezdesz klinikai eset lenni ;] ...

    Az X10/20 semmi mellé nem felesleges. Engem is elkapott nyáron (június környékén) egy "kiszerettem a dslr-ből" fíling, el is kezdtem vadul keresni, de szerencsémre makacs voltam, és nem voltam hajlandó megvenni olyan gépet, ami talán jó - veled ellentétben :DDD . Majdnem jó gép van egy csomó (XE-1, OM-D EM-5 pl.), de egyik sem teljesen jó, ezért nem is cseréltem.

    Rájöttem viszont arra, hogy kell egy igazán jó kompakt. Nem egy kompakt, hanem egy jó kompakt, aminek van egy pöpec obija, jól kezelhető, klasszak a jpg-k, de tud raw-ot is. Az X10 ilyen volt, az X20 ultimate machine a gyors af-fel (de nem feltétlenül éri meg a csere). A cserélhető obis rendszerrel mindig fotós leszel, vagy azt hiszed magadról, hogy fotós vagy, és kényszeresen fotózod szanaszét az összes családi eseményt, lakodalmat, gyereket. Egy fasza kompakt meg csak ott van, és gyűröd, ha kell. Most per pillanat inkább nélkülözném a d7000-ret mint az x20-at - ha az utóbbira vennék egy egyszerűbb vakut, beltérben sem lenne semmi hiányom.

    Szóval nem váltja ki az x10-et semmi, legfeljebb egy x20. Vagy másik hasonló kompakt.

    "Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

Új hozzászólás Aktív témák