Új hozzászólás Aktív témák

  • FEDman

    addikt

    Nekem is szívem csücske a Fuji, szerintem messze a legszimpatikusabb gyártó mostanában. Ennek ellenére szomorúan tapasztalom, hogy a fórumokon kezd néhol kicsit negatív felhangot kapni a Fujis kifejezés. Annak érdekében, hogy a jövőben ez ne így legyen, szerintem érdemes lenne kicsit háttérbe szorítani a vak rajongást, a legendák gyártását és kicsit kevésbé elrugaszkodni a valóságtól.

    Az X-Trans szenzor jó dolog, de semmivel se drágább, mint bármelyik mai APS-C szenzor. Mondom ezt azért, mert gyártás szempontból az égvilágon semmilyen különleges nincs. Emiatt aztán szinte biztosra veszem, hogy semmilyen érdemi különbség nincs gyártási költségben az X-A1 és az X- minden más Fuji váz között.
    Csak gondoljatok bele, a kettő teljesen ugyanaz. Mind a két esetben ugyanaz a szenzor az alap, de még a "feltét" is azonos, mind a kettőn ugyanolyan színszűrő található, az egyedüli különbség, hogy az X-Trans szenzorra más sorrendben kerül fel az RGB színszűrő. Ha ez érdemi különbséget eredményez gyártási költségben akkor én megeszem a nemlétező kalapom. :)

    Meg amúgy is hibás szerintem ez a gondolatmenet. Pár éve pl. egy 550D-ben és a 2x annyiba kerülő 7D-be is teljesen azonos szenzort tett a Canon. Azaz egy váz árát alapvetően eddig se a szenzor gyártási költségei határozták meg. :N

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák