Új hozzászólás Aktív témák

  • MC Pite

    veterán

    Hogy pontosabbak legyünk, az új DX obik kompaktabbak mint tükrösre, például az XF18-55 2,8-4 OIS féenyrejéhez és a stabihoz képest igen korekt méretű! Ahogy az 1,4es 35is, de a leendő 56/1,2 is igen korrekt méretű (de sorolhatnánk az üsszes XF és XC lencsét szerintem).

    Csodák nincsenek, egy telével orrnehéz lesz. De ez sokkal jobb ha egy nehéz vázzal van ellensúlyozva? 18-200VR-em határeset volt az 5100on, de elég nehéz kombináció, vigye aki akarja :R Igaz, 99%ban a 28-75/17-50/50 fix voltak fent, bár azok is jóval nagyobbak mint a fujinon.

    Teszt mellett a lencsékről, vázakról is akadnak jó képek: [link]

    Gulyopapa: Nem tudom milyen a NEX7 keresője, de nem hinném hogy annyira rossz, de tiszteletben tartom a véleményedet. Azt tudom, hogy én jobban szeretem az 5100(+DKM21M) kombónál, mert
    -előre látom kb milyen lesz a kép, nem vesztek időt, nem kell fölös expó
    -bármilyen fényviszonynál normálisan látom az elkészült képet és
    -ehhez el sem kell vennem a szememtől a gépet
    -nem utolsó sorban hatalmas a keresőben látott kép, kb FF keeső méretű (5D MKII-höz mértem)
    -és kevés fénynél látok végre valamit, amíg tükrösnél nem sokat. Sőt, akár éjellátóként is működik korlátozott mértékben :). Persze, ilyenkor lagol, letojom, egyébként meg sötét lenne az OVF képe.

    Közöld azokkal a fotósokkal akiknek fő/másodgépük milc hogy bénák, amatőrök, ha másutt nagyon nem találsz, ajánlom ezt az oldalt. És egyből azt is látod mit preferálnak, és azt is hogy milyen fotósnak (milyen témákat fényképező) jó a milc, mert mindenre természetesen nem jók (ahogy egy D5100 sem jó mindenre ;) ).

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Új hozzászólás Aktív témák