Új hozzászólás Aktív témák

  • MC Pite

    veterán

    válasz hegyimorc #392 üzenetére

    Azt tudom hogy kiciócó sunpak vakuk, a fő előnye az EF20asnak hogy a linkelt derítőlappal (vagy reflektor) két irányú indirekt fényt tudok alkalmazni, 90%ban így, 10%ban vázról levéve használnám.

    Tudom hogy segghülye vaku, sőt, EF42 is elég béna, főként hogy még az af lámpája sem működik :U - viszont EF42 is csak annyival tud többet hogy oldalra is forog a fej (picit leegyszerüsítve, csodálkozok is hogy a Fuji egy ilyen alap, kissé gagyi vakut vett meg). A motoros zoom még hasznos lenne, de sose használok direkt vakuzást (ahol igen, ott a beépítettet, főként hogy itt sokkal nagyobb a vaku a vázhoz képest, de direkt vakuzásra sose vettem elő a YN468II-őt sem).

    Illetve a pixinfó szerint: "Az EF-42 elején egy vörös AF segédfénylámpa is helyet kapott, mely az fényképezőgép exponáló gombjának félig lenyomásakor lép működésbe."
    Külföldi fórumok szerint nem működik, illetve azt írják páran hogy infrás, de a gyártó szerint közel infra tartományban világít.
    Sajna a vakus topikban nem nagyon találtam erről infót.

    Ha működne az af lámpa a 42-esen, akkor azt veszem, ha nem, akkor a 20ast.
    Ja, illetve akkor, ha a sima középpontos trigger nem tudná elsütni a 20ast!

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Új hozzászólás Aktív témák