2019. február 16., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-10-16 07:43:33

GAMEPOD.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

(#3351) Parci válasza MC Pite (#3350) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

az egész együtt nagy, és a 16-55 is nagy. az egész meg pillanatok alatt drága lesz, ha elkezdek vásárolgatni. tudom, hogy sokak szerint teljesen normális dolog 3-400e ft-ot elkölteni ebben a témában, sokáig én is így voltam vele, de ma már nem. inkább az x30-ra vagy valamelyik versenytársára várok nagyon, csak nem bírtam ellenállni az x-e1 kitnek.

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#3352) madgie válasza Parci (#3351) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Igazad van... mégis alig várom, hogy kipróbálhassam a 35-öst :D

[ Szerkesztve ]

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#3353) pandur99 válasza Parci (#3351) üzenetére

pandur99
(fanatikus tag)

A 16-50 se nem nagy, se nem drága.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#3354) Parci válasza pandur99 (#3353) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

ugye mindkét dolog elég szubjektív ám... :U

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#3355) pandur99 válasza Parci (#3354) üzenetére

pandur99
(fanatikus tag)

Az előző szettem egy Nikon D80 + egy 18-200 VR volt, hát ahhoz képest az X-M1 és a 16-50 egy zsebkompakt :)

(#3356) Freddy76 válasza Parci (#3351) üzenetére

Freddy76
(PH! addikt)

+1. Amikor eladtam a d7000-ret mindenestül, gondolatban két szettet építettem fel (xe2+18-55+35; em10+14-42+25+45), de vacilláltam. Közben meg használtam az x20-at. Semmiről nem maradtam le a gép miatt. Semmiről. Okés, nincsen bokeh, meg iso3200, de van egy klassz kis gépem, amin minden a helyén van számomra. Most valahogy idegenül hat már számomra is, hogy 3-400e forintot beleforgassak ebbe a hobbiba. Még ha lenne, akkor is.

Ha kijön az x30, és valamiben sokkal jobb lesz, és tudok úgy jól cserélni, mint az x10-20 esetében, akkor meglépem. Egyébként majd veszek xe2-t, ha annyiért adják, mint most az xe1-et.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#3357) MC Pite

MC Pite
(PH! kedvence)

3/4 akkora a 16-50 int a 18-55, kb addig ér mint a fókuszgyűrű a 18-55ön. Árra... attól függ honnan vesszük, de marad még a 18-55-ből legrosszabb esetben is 25.000 pénz - akár cserére is mehet.

fluidr.com/photos/mc_pite | XZ1 Compact

(#3358) madgie válasza Parci (#3354) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

A kicsi kitobjektív valahol itt kezdődik, nem a kishordónyi Fuji 16-50-nél :)

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#3359) MC Pite

MC Pite
(PH! kedvence)

Az XC50-230ról beszétetek?
Írjátok oda hogy a 17x az euró, mert a legtöbben simán ezer forintnak gondolják :) Állatkerben hiányzott egy kicsit a tele... de évi 3-5 alkalom miatt sajnálom rá a bő 50K-t is... inkább bérelném :B

szerk: Inkább szóljatok ha akciós 56os van... elsőre ugyan nem nyűgözött le, de kipróbálnám (értsd: 60ashoz képest).

[ Szerkesztve ]

fluidr.com/photos/mc_pite | XZ1 Compact

(#3360) Stauffenberg válasza pandur99 (#3355) üzenetére

Stauffenberg
(PH! nagyúr)

Bár nagyon szeretem a 16-50mm-t, mert nagyon pöpec a minősége, de amint meglesz az XF 27mm f/2.8 már az lesz a gépemen leginkább. Az általad leírt szett egyáltalán nem zsebkompakt, egy DSLR-nél persze jelentősen kisebb és könnyebb az egész, de MILC szinten ez egyáltalán nem számít kicsinek.

---                                                                                                                                                                                                                       "If I knew how to take a good photograph, I'd do it every time." - Robert Doisneau

(#3361) arn

arn
(PH! nagyúr)

Ez szvsz azon mulik, kinek mi eleg... Hiaba kicsi a kompakt, ha nem uti meg azt a minosegi szintet, amit elvarok, vagy nem olyan a vegeredmeny, mint amit szeretnek. Mert igy irhatnam a mobilt is. Kicsi is, mindig nalam van :) van aki a ff cuccot is vigan cipeli.

Cipelni mft ok volt, a fuji mar hataresetes...

RETRO HW-t veszek (VLB, Pentium, Tseng, GUS, Roland, etc)

(#3362) TayRol válasza Parci (#3348) üzenetére

TayRol
(PH! nagyúr)

megvetted, de mégsem kell?

(#3363) Parci válasza MC Pite (#3357) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

hülye lennék a 18-55-öt egy 16-50 + 25e pénzre cserélni - lehet, hogy ez a reális ára, de a 18-55 tényleg állati komoly holmi, és hiába ennyi %-kal kisebb méret meg ilyesmi, mindkettő nagy. az x10, az a jó méret nekem, tökéletesen eltalálták, hogy még épp jól használható legyen és semmi több. az x-e1 kitnél már a fogással is vannak gondok, mert - az x10-hez képest - nehéz.

de ezek tényleg egyéni dolgok, nem kell egymást győzködnünk, kinek mi fontos.

TayRol: igen, olyasmi... hiába van itt, mindig az x10-et ragadom meg azóta is...

[ Szerkesztve ]

(#3364) silmatauki válasza madgie (#3358) üzenetére

silmatauki
(őstag)

Csak azt felejted el, hogy a Sony 16-50 PZ teljesen sz@r 24mm equiv-en – egyszerűen nincs olyan apertúra, amelyen használhatóak lennének a sarkai. A Pana 12-32 ellenben tényleg qrva jó optika – kár, hogy a Pana csak a GM1-gyel szállítja, és nem a komolyabb vázakkal (pl. GX7) és/vagy nem adja külön, hogy pl. az Oly tulajok is használhassák.

(#3365) TayRol

TayRol
(PH! nagyúr)

nem tudom, hogy hol tart az xe2/xt1 fw ügyileg, de most egy em10-hez képest milyen az af-jük?

(#3366) Stauffenberg válasza silmatauki (#3364) üzenetére

Stauffenberg
(PH! nagyúr)

Csak én nem látom, hogy madgie beszélt az objektívek minőségéről is, vagy tényleg csak a méretről szólt amit írt? :)

---                                                                                                                                                                                                                       "If I knew how to take a good photograph, I'd do it every time." - Robert Doisneau

(#3367) madgie válasza Stauffenberg (#3366) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Meg az elérhetőségükről sem, de mindegya' :)

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#3368) Stauffenberg válasza madgie (#3367) üzenetére

Stauffenberg
(PH! nagyúr)

Amúgy én is azzal vigasztalom magam, hogy ha már nem lett kicsi az XC 16-50mm, cserébe legalább ott van a legjobb kit zoom objektívek között amit valaha láttam. :D Szeretem is, meg nem is. A minőségét csípem, a méretét kevésbé.

(#3369) madgie válasza Stauffenberg (#3368) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Ja, van benne valami. Néha úgy érzem, én is elfogadnék egyet, no de nem az elrugaszkodott, bolti árhoz közeli használtáron (szvsz 40 ezernél nem ér többet, sőt).

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#3370) pandur99 válasza Parci (#3363) üzenetére

pandur99
(fanatikus tag)

Azért az árkülönbség jóval több, mint 25e, inkább 50-60e. Mondjuk kb. dupla ár.

(#3371) silmatauki válasza Stauffenberg (#3366) üzenetére

silmatauki
(őstag)

OK, mindenesetre ha egy objektív sz@r egy adott, nagyon sokat használt gyújtávon (a Sony 16-50 PZ 24mm-en), akkor tök mindegy, hogy kicsi vagy sem, mert az ember úgyse fogja felrakni...

Ez volt a fő ok (meg persze a drágább Sony optikák nem túl jó minősége – a 180 ezres 16-70 f/4 is csak a Fuji 16-50 szintjén van, miközben soxorosába kerül + a Fuji 50-230 pofátlan olcsósága), amiért nem az A6000-ret vettem, hanem X-E1-et.

[ Szerkesztve ]

(#3372) madgie válasza silmatauki (#3371) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

"a 180 ezres 16-70 f/4 is csak a Fuji 16-50 szintjén van, miközben soxorosába kerül"

Miért, a Fuji is decenteres? :D

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#3373) Stauffenberg válasza silmatauki (#3371) üzenetére

Stauffenberg
(PH! nagyúr)

Nem a te kijelentésed akartam cáfolni, csak elhangzott "A" állítás amire te egy "B" állítással akartál válaszolni. Érvelési hiba. Nem az objektívek minőségéről, hanem méretéről volt szó.

(#3374) TayRol

TayRol
(PH! nagyúr)

van itt pesti emberke, akinek rendelkezik xe1 + 18-55-tel? privátban lenne egy kérdésem hozzá.:)

(#3375) madgie válasza TayRol (#3374) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Parci?

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#3376) TayRol válasza madgie (#3375) üzenetére

TayRol
(PH! nagyúr)

ő solymári, és mostanában nem jár pesten.

(#3377) madgie válasza TayRol (#3376) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Azt hittem megfordul még Pesten, de valóban, Vinyó mellett nem hiszem, hogy sok kószálnivaló ideje akad :))

FEDman-nek van még ilyen kit, de ő meg már nem fórumozik.

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#3378) TayRol válasza madgie (#3377) üzenetére

TayRol
(PH! nagyúr)

na ezért is írtam be, hogy aki ilyen, az szóljon.:)

(#3379) makszi

makszi
(fanatikus tag)

Szerintetek butaság lenne egy XA-1+ 16-50-es kitobit elcserélni egy XE1 vázra?
Maradna egy 35/1.4, és folyamatba van a 12/2 rendelése. Egyelőre ellenék ezzel a két fixel meg M42-es telékkel...

Azért kérdem mert elég sok dpreview-s topic foglalkozik azzal, hogy az XA1 ben lévő lapka jobb mint ami pl az XE1-ben van. Van erről valakinek tapasztalata itt?

[ Szerkesztve ]

(#3380) Mr.Csizmás válasza TayRol (#3374) üzenetére

Mr.Csizmás
(PH! félisten)

délután meg fogok jelenni :) flicc úrnak is van ilyen készlete.

[ Szerkesztve ]

| Cicu & Cica VI | id: fritzkandur (#2997 Bnet) | 3D nyomtató hobbista | eladó Huawei P20, mecha bill 60% és fullsize: https://hardverapro.hu/tag/mr_csizmas

(#3381) TayRol válasza Mr.Csizmás (#3380) üzenetére

TayRol
(PH! nagyúr)

ok, majd beszéljünk priviben.:)

(#3382) Stauffenberg válasza makszi (#3379) üzenetére

Stauffenberg
(PH! nagyúr)

Ha jobb is az X-A1 szenzora mint az X-E1-nek, akkor is csak bizonyos szempontból.

Az X-A1 hagyományos Bayer CFA-t használ, ez főleg a zöld színcsatorna reprodukciójánál hoz látványos előnyt, aki sokat fotóz a természetben, annak ez ideálisabb. Az X-Trans viszont a bőrtónusokkal bánik sokkal szebben.

De ha nem vagy pixelkukkoló, akkor csak a szenzor miatt értelmetlen a csere, olyan nagy különbség nincs köztük. Ha esetleg EVF-et akarsz, akkor már más a leányzó fekvése.

(#3383) makszi válasza Stauffenberg (#3382) üzenetére

makszi
(fanatikus tag)

Szia!

Nem vagyok pixelkukkoló, és meg vagyok elégedve a XA-1 ból kijövő képekkel. Igazából nem is nagyon raw-zok mióta fuji van sőt jobban tetszik a gépből kijövő jpg mint amit a ligtroom-al ki tudok hozni a raw-k ból.

Az EVF ami miatt elgondolkodtam, persze az XE1 nél még az LCD hajlítás hiányozna... :)

(#3384) Mr.Csizmás

Mr.Csizmás
(PH! félisten)

urak!

xe1-hez akksit venni hol lehet, mennyiért, mennyi várakozással?

| Cicu & Cica VI | id: fritzkandur (#2997 Bnet) | 3D nyomtató hobbista | eladó Huawei P20, mecha bill 60% és fullsize: https://hardverapro.hu/tag/mr_csizmas

(#3385) madgie válasza makszi (#3383) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Sokat segít a raw fájloknál az, hogy a Lightroomban ott vannak a Fuji színprofilok :)

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#3386) arn válasza madgie (#3385) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

Jah aztan csinal neked szep vizfesteket, foleg a zold reszekre :) en annyiban latom a hatranyat, hogy a zoldet a kepszelen neha hajlamos taknyolni. Nem absz ertemben veve, hanem a kep tobbi reszehez kepest. Novenyeknel nekem nem szembetuno, de pl a rezrozsdas tetoknel, ahol keves a reszlet, vettem eszre, hogy hatarozatlanabb a kontur bizonyos helyzetekben. Viszont a csaladi fotoknal minden meg van bocsajtva. Valamiben erosebb, vmiben gyengebb.

(#3387) madgie válasza arn (#3386) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

"Jah aztan csinal neked szep vizfesteket,"

Nekem? Nekem nem. Nem tudom, feltűnt-e már ,hogy X-A1-em van :P

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#3388) Stauffenberg válasza arn (#3386) üzenetére

Stauffenberg
(PH! nagyúr)

Pont az imént írtam le, hogy az X-A1 nem X-Trans, hanem Bayer CFA-t használt, itt nincs gond a zöldekkel. :)

(#3389) arn

arn
(PH! nagyúr)

Nem xe1re akarja cserelni? A jpg meg a lr is szar kimenetet csinal.

(#3390) madgie válasza arn (#3389) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

"Nem vagyok pixelkukkoló, és meg vagyok elégedve a XA-1 ból kijövő képekkel. Igazából nem is nagyon raw-zok mióta fuji van sőt jobban tetszik a gépből kijövő jpg mint amit a ligtroom-al ki tudok hozni a raw-k ból."

Én innen indultam ki, erre írtam, hogy a LR-ban ott az Astia/Provia/Velvia profil és a részletek is rendben vannak (X-A1-ről van szó továbbra is).

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#3391) silmatauki válasza Stauffenberg (#3373) üzenetére

silmatauki
(őstag)

OK, bocs, nem vettem észre, hogy az obiméretről volt csak szó.

(#3392) makszi válasza madgie (#3390) üzenetére

makszi
(fanatikus tag)

OK. Értem amit írtok. Valóban eddig ha raw-ba fotóztam, nem használtam ezeket a szín profilokat, és feltűnt, hogy a gépből kijövő jpg jobban tetszett, mint amit a lightroomal tudtam produkálni. Ez bőven lehet persze user error, több időt kellene a raw feldolgozásra fordítani, vagy továbbra is jpg-ben nyomni... :)

(#3393) madgie válasza makszi (#3392) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Pedig ott vannak azok a profilok, érdemes rájuk nézni :)

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#3394) makszi válasza madgie (#3393) üzenetére

makszi
(fanatikus tag)

No megnéztem néhány képnél, és bizony hogy jobb a jó életbe!! :Y :R

(#3395) madgie válasza makszi (#3394) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Annyi, hogy az adobe standardhoz képest jobban beleharap az árnyékokba, amit kompenzálhatsz a shadows csúszka ízlés szerinti piszkálásával :)

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#3396) arn válasza makszi (#3394) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

A c1 autobeallitassal is jobbat csinal, mint a jpg, xtransnal meg nincs normalis alternativaja - nincs ez a vizfestekeffekt. Amit a lrnal megertek, de a gyari jpgnel hogy kovetik el ezt a baklovest, azt nem ertem.

[ Szerkesztve ]

(#3397) madgie válasza arn (#3396) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

És még mindig X-A1-ről beszélünk makszival, itt nincs vízfestékeffekt. C1-től meg abszolút nem estem hasra, eleve a színei miatt akartam Fujit, azt meg 95%-ban hozza a LR profilokkal, a C1 meg nem. Kicsit vulgárisan fogalmazva telibe sz@rom a látszólag jobb mikrokontrasztot, faltól falig érő hisztogramot. Nekem Astia kell, néha Provia, nagyon néha Velvia. Fuji színek, nem gyári programmal (mivel olyan nincs)... ha ezt tudja majd a C1, számomra talán előkerül, mint vállalható alternatíva.

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#3398) arn

arn
(PH! nagyúr)

Engem sose a nevek erdekeltek, meg hogy olyan legyen, mintha... nem a filmek vilagaban elunk, csak a kimenet legyen jo. Olyval ratyi volt az egesz, sonys lapkaval elment, panassal meg sz*r. Fujival profilokkal egesz jo. Nikonnal frankon hasznalhato.

Ha nem vagyok elegedett a vegeredmennyel, akkor 16 bites psdbe exportalom a nagyjabol beallitott kepet, aztan johet a ps.

De igerem meg egyszer nem fogok semmi feldolgozot ajanlani :)

[ Szerkesztve ]

(#3399) TayRol

TayRol
(PH! nagyúr)

melyik fuji milc-ben van arcfelismerő af?

(#3400) madgie válasza TayRol (#3399) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Szerintem mindben.

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.