Hirdetés

2018. augusztus 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2014-09-25 20:17:53

GAMEPOD.hu

Szerinted vízfestékezik az X-Trans lapka a zöld részleteknél. Kettő képpel kíván a topik emelkedett hangulatú szép napot: 1 és 2

Összefoglaló kinyitása ▼

(#3351) Parci válasza MC Pite (#3350) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

az egész együtt nagy, és a 16-55 is nagy. az egész meg pillanatok alatt drága lesz, ha elkezdek vásárolgatni. tudom, hogy sokak szerint teljesen normális dolog 3-400e ft-ot elkölteni ebben a témában, sokáig én is így voltam vele, de ma már nem. inkább az x30-ra vagy valamelyik versenytársára várok nagyon, csak nem bírtam ellenállni az x-e1 kitnek.

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#3352) madgie válasza Parci (#3351) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Igazad van... mégis alig várom, hogy kipróbálhassam a 35-öst :D

[ Szerkesztve ]

(#3353) pandur99 válasza Parci (#3351) üzenetére

pandur99
(fanatikus tag)

A 16-50 se nem nagy, se nem drága.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#3354) Parci válasza pandur99 (#3353) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

ugye mindkét dolog elég szubjektív ám... :U

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#3355) pandur99 válasza Parci (#3354) üzenetére

pandur99
(fanatikus tag)

Az előző szettem egy Nikon D80 + egy 18-200 VR volt, hát ahhoz képest az X-M1 és a 16-50 egy zsebkompakt :)

(#3356) Freddy76 válasza Parci (#3351) üzenetére

Freddy76
(PH! addikt)

+1. Amikor eladtam a d7000-ret mindenestül, gondolatban két szettet építettem fel (xe2+18-55+35; em10+14-42+25+45), de vacilláltam. Közben meg használtam az x20-at. Semmiről nem maradtam le a gép miatt. Semmiről. Okés, nincsen bokeh, meg iso3200, de van egy klassz kis gépem, amin minden a helyén van számomra. Most valahogy idegenül hat már számomra is, hogy 3-400e forintot beleforgassak ebbe a hobbiba. Még ha lenne, akkor is.

Ha kijön az x30, és valamiben sokkal jobb lesz, és tudok úgy jól cserélni, mint az x10-20 esetében, akkor meglépem. Egyébként majd veszek xe2-t, ha annyiért adják, mint most az xe1-et.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#3357) MC Pite

MC Pite
(PH! kedvence)

3/4 akkora a 16-50 int a 18-55, kb addig ér mint a fókuszgyűrű a 18-55ön. Árra... attól függ honnan vesszük, de marad még a 18-55-ből legrosszabb esetben is 25.000 pénz - akár cserére is mehet.

<<< X Compact Eladó >>> fluidr.com/photos/mc_pite | XZ1 Compact

(#3358) madgie válasza Parci (#3354) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

A kicsi kitobjektív valahol itt kezdődik, nem a kishordónyi Fuji 16-50-nél :)

(#3359) MC Pite

MC Pite
(PH! kedvence)

Az XC50-230ról beszétetek?
Írjátok oda hogy a 17x az euró, mert a legtöbben simán ezer forintnak gondolják :) Állatkerben hiányzott egy kicsit a tele... de évi 3-5 alkalom miatt sajnálom rá a bő 50K-t is... inkább bérelném :B

szerk: Inkább szóljatok ha akciós 56os van... elsőre ugyan nem nyűgözött le, de kipróbálnám (értsd: 60ashoz képest).

[ Szerkesztve ]

<<< X Compact Eladó >>> fluidr.com/photos/mc_pite | XZ1 Compact

(#3360) Stauffenberg válasza pandur99 (#3355) üzenetére

Stauffenberg
(PH! nagyúr)

Bár nagyon szeretem a 16-50mm-t, mert nagyon pöpec a minősége, de amint meglesz az XF 27mm f/2.8 már az lesz a gépemen leginkább. Az általad leírt szett egyáltalán nem zsebkompakt, egy DSLR-nél persze jelentősen kisebb és könnyebb az egész, de MILC szinten ez egyáltalán nem számít kicsinek.

---                                                                                                                                                                                                                       "If I knew how to take a good photograph, I'd do it every time." - Robert Doisneau

(#3361) arn

arn
(PH! nagyúr)

Ez szvsz azon mulik, kinek mi eleg... Hiaba kicsi a kompakt, ha nem uti meg azt a minosegi szintet, amit elvarok, vagy nem olyan a vegeredmeny, mint amit szeretnek. Mert igy irhatnam a mobilt is. Kicsi is, mindig nalam van :) van aki a ff cuccot is vigan cipeli.

Cipelni mft ok volt, a fuji mar hataresetes...

RETRO HW-t veszek (VLB, Pentium, Tseng, GUS, Roland, etc)

(#3362) TayRol válasza Parci (#3348) üzenetére

TayRol
(PH! nagyúr)

megvetted, de mégsem kell?

(#3363) Parci válasza MC Pite (#3357) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

hülye lennék a 18-55-öt egy 16-50 + 25e pénzre cserélni - lehet, hogy ez a reális ára, de a 18-55 tényleg állati komoly holmi, és hiába ennyi %-kal kisebb méret meg ilyesmi, mindkettő nagy. az x10, az a jó méret nekem, tökéletesen eltalálták, hogy még épp jól használható legyen és semmi több. az x-e1 kitnél már a fogással is vannak gondok, mert - az x10-hez képest - nehéz.

de ezek tényleg egyéni dolgok, nem kell egymást győzködnünk, kinek mi fontos.

TayRol: igen, olyasmi... hiába van itt, mindig az x10-et ragadom meg azóta is...

[ Szerkesztve ]

(#3364) silmatauki válasza madgie (#3358) üzenetére

silmatauki
(őstag)

Csak azt felejted el, hogy a Sony 16-50 PZ teljesen sz@r 24mm equiv-en – egyszerűen nincs olyan apertúra, amelyen használhatóak lennének a sarkai. A Pana 12-32 ellenben tényleg qrva jó optika – kár, hogy a Pana csak a GM1-gyel szállítja, és nem a komolyabb vázakkal (pl. GX7) és/vagy nem adja külön, hogy pl. az Oly tulajok is használhassák.

(#3365) TayRol

TayRol
(PH! nagyúr)

nem tudom, hogy hol tart az xe2/xt1 fw ügyileg, de most egy em10-hez képest milyen az af-jük?

(#3366) Stauffenberg válasza silmatauki (#3364) üzenetére

Stauffenberg
(PH! nagyúr)

Csak én nem látom, hogy madgie beszélt az objektívek minőségéről is, vagy tényleg csak a méretről szólt amit írt? :)

---                                                                                                                                                                                                                       "If I knew how to take a good photograph, I'd do it every time." - Robert Doisneau

(#3367) madgie válasza Stauffenberg (#3366) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Meg az elérhetőségükről sem, de mindegya' :)

(#3368) Stauffenberg válasza madgie (#3367) üzenetére

Stauffenberg
(PH! nagyúr)

Amúgy én is azzal vigasztalom magam, hogy ha már nem lett kicsi az XC 16-50mm, cserébe legalább ott van a legjobb kit zoom objektívek között amit valaha láttam. :D Szeretem is, meg nem is. A minőségét csípem, a méretét kevésbé.

(#3369) madgie válasza Stauffenberg (#3368) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Ja, van benne valami. Néha úgy érzem, én is elfogadnék egyet, no de nem az elrugaszkodott, bolti árhoz közeli használtáron (szvsz 40 ezernél nem ér többet, sőt).

(#3370) pandur99 válasza Parci (#3363) üzenetére

pandur99
(fanatikus tag)

Azért az árkülönbség jóval több, mint 25e, inkább 50-60e. Mondjuk kb. dupla ár.

(#3371) silmatauki válasza Stauffenberg (#3366) üzenetére

silmatauki
(őstag)

OK, mindenesetre ha egy objektív sz@r egy adott, nagyon sokat használt gyújtávon (a Sony 16-50 PZ 24mm-en), akkor tök mindegy, hogy kicsi vagy sem, mert az ember úgyse fogja felrakni...

Ez volt a fő ok (meg persze a drágább Sony optikák nem túl jó minősége – a 180 ezres 16-70 f/4 is csak a Fuji 16-50 szintjén van, miközben soxorosába kerül + a Fuji 50-230 pofátlan olcsósága), amiért nem az A6000-ret vettem, hanem X-E1-et.

[ Szerkesztve ]

(#3372) madgie válasza silmatauki (#3371) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

"a 180 ezres 16-70 f/4 is csak a Fuji 16-50 szintjén van, miközben soxorosába kerül"

Miért, a Fuji is decenteres? :D

(#3373) Stauffenberg válasza silmatauki (#3371) üzenetére

Stauffenberg
(PH! nagyúr)

Nem a te kijelentésed akartam cáfolni, csak elhangzott "A" állítás amire te egy "B" állítással akartál válaszolni. Érvelési hiba. Nem az objektívek minőségéről, hanem méretéről volt szó.

(#3374) TayRol

TayRol
(PH! nagyúr)

van itt pesti emberke, akinek rendelkezik xe1 + 18-55-tel? privátban lenne egy kérdésem hozzá.:)

(#3375) madgie válasza TayRol (#3374) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Parci?

(#3376) TayRol válasza madgie (#3375) üzenetére

TayRol
(PH! nagyúr)

ő solymári, és mostanában nem jár pesten.

(#3377) madgie válasza TayRol (#3376) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Azt hittem megfordul még Pesten, de valóban, Vinyó mellett nem hiszem, hogy sok kószálnivaló ideje akad :))

FEDman-nek van még ilyen kit, de ő meg már nem fórumozik.

(#3378) TayRol válasza madgie (#3377) üzenetére

TayRol
(PH! nagyúr)

na ezért is írtam be, hogy aki ilyen, az szóljon.:)

(#3379) makszi

makszi
(fanatikus tag)

Szerintetek butaság lenne egy XA-1+ 16-50-es kitobit elcserélni egy XE1 vázra?
Maradna egy 35/1.4, és folyamatba van a 12/2 rendelése. Egyelőre ellenék ezzel a két fixel meg M42-es telékkel...

Azért kérdem mert elég sok dpreview-s topic foglalkozik azzal, hogy az XA1 ben lévő lapka jobb mint ami pl az XE1-ben van. Van erről valakinek tapasztalata itt?

[ Szerkesztve ]

(#3380) Mr.Csizmás válasza TayRol (#3374) üzenetére

Mr.Csizmás
(PH! félisten)

délután meg fogok jelenni :) flicc úrnak is van ilyen készlete.

[ Szerkesztve ]

| Cicu & Cica V | id: fritzkandur (#2997 Bnet) | mindenféle geek cucc eladó https://hardverapro.hu/tag/mr_csizmas

(#3381) TayRol válasza Mr.Csizmás (#3380) üzenetére

TayRol
(PH! nagyúr)

ok, majd beszéljünk priviben.:)

(#3382) Stauffenberg válasza makszi (#3379) üzenetére

Stauffenberg
(PH! nagyúr)

Ha jobb is az X-A1 szenzora mint az X-E1-nek, akkor is csak bizonyos szempontból.

Az X-A1 hagyományos Bayer CFA-t használ, ez főleg a zöld színcsatorna reprodukciójánál hoz látványos előnyt, aki sokat fotóz a természetben, annak ez ideálisabb. Az X-Trans viszont a bőrtónusokkal bánik sokkal szebben.

De ha nem vagy pixelkukkoló, akkor csak a szenzor miatt értelmetlen a csere, olyan nagy különbség nincs köztük. Ha esetleg EVF-et akarsz, akkor már más a leányzó fekvése.

(#3383) makszi válasza Stauffenberg (#3382) üzenetére

makszi
(fanatikus tag)

Szia!

Nem vagyok pixelkukkoló, és meg vagyok elégedve a XA-1 ból kijövő képekkel. Igazából nem is nagyon raw-zok mióta fuji van sőt jobban tetszik a gépből kijövő jpg mint amit a ligtroom-al ki tudok hozni a raw-k ból.

Az EVF ami miatt elgondolkodtam, persze az XE1 nél még az LCD hajlítás hiányozna... :)

(#3384) Mr.Csizmás

Mr.Csizmás
(PH! félisten)

urak!

xe1-hez akksit venni hol lehet, mennyiért, mennyi várakozással?

| Cicu & Cica V | id: fritzkandur (#2997 Bnet) | mindenféle geek cucc eladó https://hardverapro.hu/tag/mr_csizmas

(#3385) madgie válasza makszi (#3383) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Sokat segít a raw fájloknál az, hogy a Lightroomban ott vannak a Fuji színprofilok :)

(#3386) arn válasza madgie (#3385) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

Jah aztan csinal neked szep vizfesteket, foleg a zold reszekre :) en annyiban latom a hatranyat, hogy a zoldet a kepszelen neha hajlamos taknyolni. Nem absz ertemben veve, hanem a kep tobbi reszehez kepest. Novenyeknel nekem nem szembetuno, de pl a rezrozsdas tetoknel, ahol keves a reszlet, vettem eszre, hogy hatarozatlanabb a kontur bizonyos helyzetekben. Viszont a csaladi fotoknal minden meg van bocsajtva. Valamiben erosebb, vmiben gyengebb.

(#3387) madgie válasza arn (#3386) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

"Jah aztan csinal neked szep vizfesteket,"

Nekem? Nekem nem. Nem tudom, feltűnt-e már ,hogy X-A1-em van :P

(#3388) Stauffenberg válasza arn (#3386) üzenetére

Stauffenberg
(PH! nagyúr)

Pont az imént írtam le, hogy az X-A1 nem X-Trans, hanem Bayer CFA-t használt, itt nincs gond a zöldekkel. :)

(#3389) arn

arn
(PH! nagyúr)

Nem xe1re akarja cserelni? A jpg meg a lr is szar kimenetet csinal.

(#3390) madgie válasza arn (#3389) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

"Nem vagyok pixelkukkoló, és meg vagyok elégedve a XA-1 ból kijövő képekkel. Igazából nem is nagyon raw-zok mióta fuji van sőt jobban tetszik a gépből kijövő jpg mint amit a ligtroom-al ki tudok hozni a raw-k ból."

Én innen indultam ki, erre írtam, hogy a LR-ban ott az Astia/Provia/Velvia profil és a részletek is rendben vannak (X-A1-ről van szó továbbra is).

(#3391) silmatauki válasza Stauffenberg (#3373) üzenetére

silmatauki
(őstag)

OK, bocs, nem vettem észre, hogy az obiméretről volt csak szó.

(#3392) makszi válasza madgie (#3390) üzenetére

makszi
(fanatikus tag)

OK. Értem amit írtok. Valóban eddig ha raw-ba fotóztam, nem használtam ezeket a szín profilokat, és feltűnt, hogy a gépből kijövő jpg jobban tetszett, mint amit a lightroomal tudtam produkálni. Ez bőven lehet persze user error, több időt kellene a raw feldolgozásra fordítani, vagy továbbra is jpg-ben nyomni... :)

(#3393) madgie válasza makszi (#3392) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Pedig ott vannak azok a profilok, érdemes rájuk nézni :)

(#3394) makszi válasza madgie (#3393) üzenetére

makszi
(fanatikus tag)

No megnéztem néhány képnél, és bizony hogy jobb a jó életbe!! :Y :R

(#3395) madgie válasza makszi (#3394) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Annyi, hogy az adobe standardhoz képest jobban beleharap az árnyékokba, amit kompenzálhatsz a shadows csúszka ízlés szerinti piszkálásával :)

(#3396) arn válasza makszi (#3394) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

A c1 autobeallitassal is jobbat csinal, mint a jpg, xtransnal meg nincs normalis alternativaja - nincs ez a vizfestekeffekt. Amit a lrnal megertek, de a gyari jpgnel hogy kovetik el ezt a baklovest, azt nem ertem.

[ Szerkesztve ]

(#3397) madgie válasza arn (#3396) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

És még mindig X-A1-ről beszélünk makszival, itt nincs vízfestékeffekt. C1-től meg abszolút nem estem hasra, eleve a színei miatt akartam Fujit, azt meg 95%-ban hozza a LR profilokkal, a C1 meg nem. Kicsit vulgárisan fogalmazva telibe sz@rom a látszólag jobb mikrokontrasztot, faltól falig érő hisztogramot. Nekem Astia kell, néha Provia, nagyon néha Velvia. Fuji színek, nem gyári programmal (mivel olyan nincs)... ha ezt tudja majd a C1, számomra talán előkerül, mint vállalható alternatíva.

(#3398) arn

arn
(PH! nagyúr)

Engem sose a nevek erdekeltek, meg hogy olyan legyen, mintha... nem a filmek vilagaban elunk, csak a kimenet legyen jo. Olyval ratyi volt az egesz, sonys lapkaval elment, panassal meg sz*r. Fujival profilokkal egesz jo. Nikonnal frankon hasznalhato.

Ha nem vagyok elegedett a vegeredmennyel, akkor 16 bites psdbe exportalom a nagyjabol beallitott kepet, aztan johet a ps.

De igerem meg egyszer nem fogok semmi feldolgozot ajanlani :)

[ Szerkesztve ]

(#3399) TayRol

TayRol
(PH! nagyúr)

melyik fuji milc-ben van arcfelismerő af?

(#3400) madgie válasza TayRol (#3399) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Szerintem mindben.

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.