Új hozzászólás Aktív témák

  • FEDman

    addikt

    válasz Tempus_fugit #231 üzenetére

    Az X-Trans szenzorokhoz még nem született tökéletes Raw konverter, mindenhol van még mibe belekötni. :)
    Mondjuk nekem az iridient élesítésével pont semmi gondom. Ha neked ez túl sok akkor ebből biztos vissza lehet még venni. Ellenben ha az Adobe-s konverziót hozod fel erre az élességre akkor meg hamar kiderül, hogy az ACR/LR progikkal mi a gond jelenleg. :)
    Az iridient ezzel szemben inkább ilyen moiré szerű fura fals szín információt termel. Néhol szétcsúsznak a színek? (Lehet te is erre gondoltál, de ez nem az élesítés miatt van.) Akárhogy is ez a jelenség itt olyan kis mértékű, hogy engem egyáltalán nem zavarna. Ami 16Mp-en pixel kukkolva is ilyen minimális az gyakorlatban nem igen fog látszódni.
    Persze lehetnek olyan felületek ahol ez erősebben jelentkezik ehhez használni kéne huzamosabb ideig hogy kiderüljön.
    Ezért cserébe viszont pixel szinten az iridienttel sokkal jobb a részletgazdadság, a mikro kontraszt és talán a színdinamika is.
    Az adobe meg nyilván azért tompább, mert ők meg arra mentek rá, hogy minél kevesebb fals infó jelenjen meg.

    Igazából egyik se rossz, mindkettővel együtt tudnék élni. Ami nekem mindkettőből hiányzik az a Fujis színvilág. :)

Új hozzászólás Aktív témák