Új hozzászólás Aktív témák

  • FEDman

    addikt

    válasz Gondwana #214 üzenetére

    Nem mondom hogy ez engem annyira meghat, egy ideje egyáltalán nem használok nyakpántot.
    Mindenesetre utánanéztem kicsit és szinte az összes jelenlegi Panán is olyan a pánt rögzítése, mint ezen a kis Fujin. A Panák közül most már csak a GH3-on van zörgős megoldás. Biztos arra gondoltak, hogy azzal a vázzal keveset fognak videózni. :DDD
    Tehát a Fuji se jobb ennél semmivel, sőt! Az X-M1 az egyetlen ahol ilyen a rögzítés és az összes többi drágább Fuji vázon pedig a "csörgős" megoldás található. No nem mintha a Fuji videó képességei mellett ez olyan sokat számítana. :D

    Ezek alapján nekem az jött, hogy itt most nem arról van szó hogy mostantól a Fuji átváltott erre a megoldásra, hanem csupán a Fuji és a Pana is az általad (joggal) nem kedvelt verziót tartja az igényesebb megoldásnak és ennek megfelelően a drágább vázaikon ezt használja.

    Ebből is látszik, hogy az egyszerűbb és olcsóbb megoldások néha gyakorlati szempontból adott esetben akár jobbak is lehetnek. Kicsit olyan ez, mint fém kontra műanyag váz. Mindig is a fém építés számított az igényesebb és drágább megoldásnak, ugyanakkor -20 fokban, mikor az ember keze hozzáfagy a gépéhez akkor azért én mindig elgondolkozom azon, hogy azért az olcsóbb műanyag kivitel praktikusabb tud lenni ilyenkor. :D

Új hozzászólás Aktív témák