Új hozzászólás Aktív témák

  • FEDman

    addikt

    Új fejlemények az X-T1 Raw + ACR barátságról.
    Véletlenül ránéztem megint a dpreview stúdió képeire és meglepődve tapasztaltam, hogy teljesen lecserélték azokat! Hogy újra fotózták e az egészet, vagy csak újra konvertálták, azt nem tudom, de már nincsenek úgy lecsapva a feketék, sokkal natúrabb, nyersebb az egész.
    Ez pozitív, viszont most így összevetve az X-Pro1-gyel már semmi érdemi változást nem látok. :N

    Azaz valószínű az játszatott be az első eresztésnél, hogy ott véletlen nem nyers konverziókat toltak, hanem már rá volt húzva az adobe által beígért filmszimulációk közül valamelyik.

    Szóval egyik szemem sír, a másik nevet. Úgy néz ki nyers teljesítmény szempontból nem igazán lépett előre az adobe konvertere, viszont ha a tényleg ügyesen hozni fogja a filmszimulációkat akkor meg.. :))

    Szerencsére lementettem pár Raw konverziót az eredeti eresztésből, érdekes összevetni azokkal amik jelenleg fent vannak.

    Napfény mellett alap érzékenységen:

    X-T1 iso200 jelenlegi ACR konverzió

    X-T1 iso200 korábbi ACR konverzió

    Ennél talán még látványosabb a helyzet magas ison műfény mellett.

    X-T1 iso6400 jelenlegi ACR konverzió

    X-T1 iso6400 korábbi ACR konverzió

    Csak arra tudok gondolni, hogy az első eresztésen film szimuláció volt. És ha igen akkor úgy tűnik egész ügyesen csinálja. Tónusokban, színekben egész más és főleg műfényben látványosan jobb pl a bőrszín is.

    Fenébe, ha ez menni fog a régebbi vázakkal is akkor még a végén visszaszokok Raw-ra. :DDD

Új hozzászólás Aktív témák