Új hozzászólás Aktív témák

  • FEDman

    addikt

    válasz Stauffenberg #192 üzenetére

    Hát én nem tudom te hány éves vagy, de még ha ma már ez nem is divat, de azért régen a kereső fajtája elég erősen külön kategóriákra osztotta a gépeket. :)

    Amúgy semmiben nem mondtam neked ellent, csupán én máshonnan közelítem meg ugyanazt és így végeredményben teljesen elbeszélünk egymás mellett.

    Kategorizálni többféleképpen is lehet egy fényképezőgépet, úgy mint például mire szánjak, vagy épp úgy hogy milyen a gép felépítése. Az előbbi szerint jársz el te, mikor felhasználási terület alapján sorolod egy kategóriába pl. a Coolpix A-t meg az X100-ast. Ezzel nekem semmi bajom, értem mire gondolsz és a kategorizálási módszered alapján egyet is értek veled, ha ezt nézzük akkor ezek egy kategóriát képviselnek.
    Én viszont ezzel szemben szeretem a gépeket azok felépítésük alapján is (pl. kereső) meghúzni a különböző kategóriákat a felhasználási területtől függetlenül. Hogy ez neked miért fáj azt nem tudom.. :N

    Azt is megmondom én miért így kategorizálok. Vegyünk egy sarkított példát, egy Canon Eos100D-t, meg egy EosM gépet véve. Mindkettőt igényes kezdő amatőröknek szánták, tehát az alapján, azaz ez alapján egy kategória a kettő. Ezzel szemben ha felépítésük alapján vizsgáljuk őket akkor meg már nagyon nem egy kategória a kettő.

    Szóval csak egy kis nyitottság kérdése az egész és máris ott vagyunk, hogy megértjük egymást és mindjárt kiderül, hogy nincs is vita köztünk, csak a máshonnan közelítjük ugyanazt. ;)

Új hozzászólás Aktív témák