Új hozzászólás Aktív témák

  • madgie

    titán

    válasz cousin333 #15993 üzenetére

    :C Ilyen az, amikor ésszel nyúlnak az AF rendszerhez.

    Nem akartam belinkelni, mert tuti megjelennek majd a raptorok, de kint van ugyanott az E-M1 II videóbemutató is és az tisztán látszik, hogy PDAF meg szépen mutató prospektusok ide, vagy oda, pont olyan hülyén működik az AF benne, mint az eddigi Olympusokban: amint bizonytalan lesz, mire álljon élesre, a végtelenbe dobja hátra magát. Ennél hülyébb megoldást bizisten nem ismerek, anno ugye volt Panasonicom is az Oly mellett, ők már ezer éve úgy csinálják, hogy az autofókusz mindig a legközelebbi témát igyekszik megtalálni bizonytalanság esetén... és tök jól működik, mert általában ez is lenne az elvárás. Legalábbis számomra. A Panánál évekig simán hagyatkozhattam a wide AF beállításra, tudtam, hogy a közelebbi tárgyakra fog ráhúzni.

    Az általad linkelt videóban is a Sony hamarabb hátrahúz a fűre/fára, ha elveszíti az embert, de sokkal lassabban áll vissza, ha megvan megint az arc. Számomra ez borzasztó logikátlan, ellenben nagyon örülök, hogy az X-T2-be ilyen AF került, álmomban sem mertem eddig gondolni, hogy valaha autofókusszal próbálok majd meg videózni :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák