Új hozzászólás Aktív témák

  • FEDman

    addikt

    válasz Stauffenberg #113 üzenetére

    Ezek már tuti a végleges és hivatalos fotók. A képek alapján nagyon úgy tűnik, hogy nem lesz hozzá EVF, no de ezt majd 25. meglátjuk.
    Ami a szenzort illeti én ezt a 12Mp-es X100 szenzort eddig csak pixinfon olvastam, fogalmam sincs honnan szülték mindezt.. :N
    A szenzorral kapcsolatban én eddig azt olvastam, hogy egymás után 2 kis Fuji váz is érkezni fog, ebből az egyik X-Trans szenzoros lesz, a másik meg a nélküli. A Fuji meg ha minden igaz az X gépek óta a Sony APS-C szenzorait használja. Az X-Trans szenzoruk is nagy valószínűséggel egy mezei Sony szenzor, csak X-Trans elrendezésű színszűrőt tesznek elé.
    Ezek alapján én meglepődnék ha visszanyúlnának a 12Mp-es szenzorhoz. Szerintem mind a kettő 16 Mp-es Sony szenzort kap majd és csak az elé rakott színszűrő elrendezésben fognak különbözni.
    Amúgy nem is olyan egyértelmű melyik a jobb, mindkét megoldásnak megvannak a maga előnyei és hátrányai. Az X-Trans szenzor meglepően zajszegény. A "hagyományos" lapka ezzel szemben érdemben több szín információt tartalmaz és pixel szinten vizslatva egészségesebb a képe.
    Ami engem illet szinte mindegy is melyik kerül bele, engem elsősorban nem a szenzor vonz a Fujiban, meg amúgy is véleményem szerint mind a két felállás piszok jó. :)

    Ami a dönthető kijelzőt illeti, kellett pár év mire SLR-ekről átállva hozzászoktam, hogy egyáltalán van ilyenem, de ma már egyre többet használom és egyszerűen imádom! :D
    És ez az ami eddig hiányzott szerintem nagyon a Fuji gépekről..

    Ettől függetlenül azért az továbbra is áll, hogy azért nem árt ha normális keresője is van egy fényképezőgépnek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák