Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • harry

    veterán

    válasz rii #4750 üzenetére

    Plusban kapsz Alpa túrót, olcsóbb mint a többi és kevesebb benne a zsír. Szerintem ízre is jobb (mivel én nem szeretem annyira túrót és ennek kevésbé van túró íze :D). De nem érdemes erre alapozni mivel csak 11% körül van fehérje tartalma. Hús drágább, de 20-25% körül van fehérje, így a túrót én inkább csak reggeli kiegésztésként enném.
    Reggeli - lényegében bármiféle zabpehely, ilyet lehet kapni metroban, nagyobb boltok bio részeinél, de a Plusban is van, Morning Sun néven fél kiló talán 150ft. Csinálnak műzlit is, esetleg keverheted. Erre rádobod a túrót, és kész is a reggeli. Capriovus -nál kaphatsz tojásfehérje lét (olyan mint a dobozos tej, pasztörizált, iható/ehető nyersen) és tojásfehérje rudat. Nem tudom mennyibe kerülnek, de nekem nem is túl szimpatikus, maradok zabp.nél. Napközben rizs, mindegy milyen, van csomagokban is talán 125g-os zacsiban, meg 1kilós nagyobb zacsiban, mindegy melyiket használod. Behajítod edénybe, rá ~ kétszer annyi vizet, sót, és mehet mikróba is (valami fedőt azért rakhatsz rá, nem tudom mennyi idő kell így neki). Mehet pufirizs is bár én nem kedvelem, ebből asszem 1db ~8g ch-t tartalmaz (ráírtak alapján). Ami így egy étkezéshez ~2-3 szeletet jelent. Zöldség mehet, kukorica és talán bab inkább ne. Délután (4-5 után mondjuk) ne legyen ch, csak zöldség (és persze hús). Fehérje a husi, az bármikor bármennyi mehet lényegében. Csirke/pulyamell filé, és halak, ezekben kevés a zsír (ha halkonzervet veszel mosd le róla az olajat). Hozzá cottage cheese esetleg (plusban is van, alacsony zsírtartalom miatt írtam, ha gondood ehetsz ebből is). Enni egész nap kell, 3 óránként, szóval egyből felkelés után és lehet lefekvés előtt is. Napi ~80-100g ch-t és 200g fehérjét érdemes bevinni, bár ez utóbbihoz rengeteg husi kellene, igazából ha kevesebb sem baj, a lényeg inkább, h ch ne legyen több.

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

Új hozzászólás Aktív témák