Új hozzászólás Aktív témák

  • takcslajos1

    tag

    Sziasztok,

    végigolvastam a topikot, nagyjából tiszta is a lényeg, de, csak hogy egyértelmű legyen.
    Lényegi rész:
    Tehát ha van Curve kártyám, és azzal töltök fel Revolut számlát (a Curve appban ugye nyilván úgy állítom be, hogy a "hagyományos" magyar kártyáról menjen le a pénz (ellenkező esetben ugye "körbemenne" a pénz, sok értelme nem lenne... :D), akkor nem teljesen középárfolyamon, hanem egy ahhoz "nagyon közeli" árfolyamon váltana?
    Valahol utána lehet nézni, hogy mennyi az eltérés a közép- és a bizonyos "nagyon közeli" árfolyam között?

    A kérdés miértjei:
    Csak mert, ha 0,8%-nál nagyobb, akkor még mindig jobban megéri a TW-t feltölteni a 0,4%-kal, majd azon belül átváltani EUR-ra a TW jutalékával (ha jól tudom, 0,35%), majd onnan Revolutra, ahol már középárfolyamon tudom visszatenni forintba, és még egy esetleges kisebb árfolyamveszteség esetén is az összköltség max. olyan 0,8% lenne (vagy hagyni ugye euroban a revoluton).

    Olvastam egy fórumtársnál, hogy fontban hagyta meg a revolut kártyájának a pénznemét, és elosztottam a 2 forintos összegét, és 0,98% különbség jött ki, ez a "kétszeres konverzió" miatt lett így? (Tudom, a Revolut középárfolyamon vált hétköznap.)

Új hozzászólás Aktív témák