Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Miklós315 #165301 üzenetére

    na, végignézve és reggeli kávé közben tömör életrajzot olvasva a film valóságalapja a következő:

    Semmelweis tényleg bécsi kórházban dolgozott, ahol elég rossz volt a születési/halálozási arány... sokkal rosszabb, mint a lefitymált bábaképzőben... pedig oktatókórházként sokkal jobb arányt kellett volna produkálni :K tényleg Klein volt a kórházvezető... tényleg vérmérgezésben halt meg a csehszlovák cimborája... tényleg ő kezdte kutatni, hogy mit csinálhatnak rosszul és jött rá, hogy sokkal komolyabb fertőtlenítésre van szükség, mivel boncolást is végeznek elég gyakran és ezáltal szépen megfertőznek sok egészséges pácienst is :K és tényleg rühellték: részben a magyarsága, részben pedig amiatt, hogy a felfedezésével kb megvádolta az orvosokat, hogy tudtukon kívül ők okozzák a megbetegedéseket :K

    ...ami kimaradt a filmből és érdemes lett volna vele foglalkozni: a későbbi, budapesti évei, majd végül a döblingi halála, ami körül elég sok kérdés merült fel (kb félholtra verték több soron, csontjai törtek és ezek következményben, ellátás hiányában vérmérgezésben halt meg...)

    ...viszont kaptunk (de én speciel nem kértem) rétestésztaként nyújtott faék sztorit... felesleges szerelmi szálat... összecsapott oknyomozást, ármánykodást, bénán bekiáltott "ő az anyák megmentője" szlogent :U

    én ebből a 2 órából kivágtam volna legalább 1.5-et és helyette bemutattam volna a korábbi éveit, majd a későbbieket, egészen a haláláig... ahol a film véget ért, az nálam az első fele lett volna :K tényleg jó, hogy készül ilyen témában magyar film, viszont a megvalósításnak nem ilyen elb*szottul klisés, magyarnak kellene lennie

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Új hozzászólás Aktív témák