Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Miklós315 #150365 üzenetére

    magyar :) Mundruczó Kornél + Wéber Kata és ennyi... kanadában vették fel, szereplők közt sincs sok magyar... inkább csak "van magyar vonatkozása" :)

    ui: szerintem azért se tetszett nekünk, mert 4-5 évig elég sokat küzdöttünk, hogy lehessen saját gyerekünk és óriási felelőtlenségnek tartjuk ezt az "otthonszülő" dolgot... 80 éve el voltak maradva területek és szüleink/nagyszüleink születése még nem kórházban, rendezett körülmények közt történt, hanem otthon bába segítségével... ezek után szerintem örüljön mindenki, hogy lehetősége, valamint alapvetően joga van a megfelelő kórházi ellátáshoz (most ne menjünk bele a részletekbe, hogy vannak különbségek itt országon belül is, de az alapvetően megfelelő ellátásnak mindenhol meg kell lennie) ...erre amivel igazából problémánk van: körülbelül egy idióta divathullám hatására divat lett otthon szülni :K láttunk elég sok fórumot terhességgel/teherbe eséssel/szüléssel kapcsolatban és van egy "ősanya" réteg, ahonnan indul mindenféle idiotizmus forrása: szerintük kb az az igazi anya, aki természetesen szül (nálunk természetesnek indult, császár lett), szoptat (nem volt elég tej, tápszer lett), valamint otthon szül... nekünk meg sem fordult a fejünkben, hogy otthon szüljünk, de mivel természetesen indult és császár lett, nálunk is kifejezetten jó, hogy nem próbálkoztunk vele :K ...ez volt az alapvető bajunk a filmmel, hogy az egész alapkoncepciót egy idiótaságnak tartjuk: szerintünk nem teljesen normális az, aki lemond egy alapvető jogáról és egy divathullám miatt kockáztatja a saját és a születendő gyerek testi épségét... a szülés olyan, hogy az esetek nagy részében lemegy simán, de ha komplikáció van, akkor azonnali orvosi ellátás szükséges...

    nem akarom teljesen lehúzni a filmet, mert így messziről visszaemlékezve voltak benne jól eltalált részek (1-1 motívum, a híd építése, fényképezés, stb) ...de összességében az alapszituáció miatt nem tudom rendesen értékelni

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Új hozzászólás Aktív témák